Alte știri din fotbal
FCSB - Farul, pe Arcul de Triumf » Echipele de start: surprize mari la gazde
16
A venit la microfon și s-a dezlănțuit: „Ce trebuia să facă cu mâna, să o taie?” » Verdictul specialistului
0
Cu lacrimi în ochi, Ricardo Grigore a găsit vinovații pentru decesul lui Constantin Covaciu: „Este șocant să se întâmple asta”
0
Dan Nistor, direct în istoria Superligii!
0
Lifestyle
Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi
8
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
3
Stadionul olimpic, lovit de inundații devastatoare lângă granița cu Austria » Sportivii au scăpat la limită de o tragedie
0
Emma Răducanu și „cea mai bună resetare din toate timpurile” » În ce destinație de lux din Europa își petrece vacanța
3
Răsturnare spectaculoasă în cazul soților Cârpaci acuzați în Germania că au ...
Libertatea
Au cumpărat o casă în Sicilia cu doar 40.000 de euro, dar au descoperit ...
Adevărul
Ce mesaj a transmis Gică Hagi la dispariția lui Franco Baresi: „Unele ...
GSP SPECIAL
Primul oraș din România care stinge iluminatul public după miezul nopții. ...
Libertatea
Guvernul Romaniei sa faca plangere asupra acestui grav incident cu 1918 si bunica maghiara !este o jignire grosolana, grava, de nepermis la adresa Romaniei !sa nu uitam ca ungaria ne-a luat in 1922 teritoriul romanesc din Romania pana la Tisa cu niste acte false, scrise pe servetel!Acum sa vedem cine este mai roman dintre toti cei 20 milioane de romani din tara si din diaspora!Cine e mai Roman sa de-a in judecata statul Ungaria pentru acest grav incident!sa vedem reactia gazetarilor de la gsp si din mas -media!
mai erau 34 min si 32 s pana la inceperea meciului... scorul era (logic) 0-0...
Nu ala e scorul, ci acel 34:32.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pe principiul acesta, mareata Indie e mai tanara chiar, poate se decat unii dintre tatii lor. Germanea, acest Dumnezeu al maghiarilor si al multor romani e de o varsta cu strabunica, iar Italia, cam la fel. ***, dar totusi sunt agreabili pentru o parte dintre romani care probabil au dezvoltat o forma ereditara a ***.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Fetelor! Aratati-le tabela de scor la sfarsit, ***! ***!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu va mai bateti capul! Ungaria independenta e inca si mai tanara. Pana la Primul Razboi era imperiul Austro_Ungar asa ca...
"Constituirea statului roman modern, Romania, sub impulsul ideilor democratice ale revolutiei din 1848, prin unirea Tarii Romanesti si Moldovei in ianuarie 1859, a reprezentat o victorie a luptei seculare romanesti si expresia mersului firesc a societatii romanesti pe calea progresului."
Daca tot citezi de pe Wikipedia unde scriu ungurii, in 1850 deja se vorbea la Paris despre Romania viitoare si in 1851 la Paris iar mai apoi la Bruxelles in 1853 despre Republica "romana". De aia vorbim de "Mica Unire de la 1859", dar maghiarii nu stiu istorie.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.