Comentarii (35)
cluj_cluj
cluj_cluj  •  02 Decembrie 2018, 09:08
Postat de alb_rosu_in_vn pe 01 Decembrie 2018, 23:00

O nota buna pentru Buceschi, care a transformat cu siguranta aruncarile de la 7 m si a marcat si cateva goluri din actiune. Din pacate, spre final si ea si-a pierdut din luciditate si inspiratie. Trebuie sa venim cu solutii noi in meciurile viitoare pentru a surprinde, pentru ca, de exemplu, antrenorul ceh ne-a "citit" total dupa o repriza, iar repriza a doua am pierdut-o cu 17-14. Sunt convins ca Germania si Norvegia vor studia cu atentie jocul nostru de azi. Sper sa ne tina cat mai mult Iulia si/sau Denisa in poarta.

Absolut corect ce spui... si pe langa asta avem si darul *** si ***... sa trecem de germania maine, desi imi e frica... germania de acuma e alta germanie decat in anii trecuti... masiva, rapida si disciplinata. Sa tinem pumnii

alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  01 Decembrie 2018, 23:00

adi67
adi67  •  01 Decembrie 2018, 22:30
Postat de alb_rosu_in_vn pe 01 Decembrie 2018, 22:15

Daca handbal modern inseamna sa-ti tai creanga de sub picioare si sa dai o gura de oxigen adversarilor cand tu ai 4-5 goluri avans, atunci da, ai dreptate.

E scoala URSS ...A mai fost un antrenor la hochei si unul la Dinamo Kiev...Numeste-i daca stii...

adi67
adi67  •  01 Decembrie 2018, 22:21
Postat de adi67 pe 01 Decembrie 2018, 22:00

Chiar ma intereseaza parerea ta , pentru ca vad ca te pricepi ...

O.K.

alb_rosu_in_vn  •  01 Decembrie 2018, 22:15
Postat de onduku pe 01 Decembrie 2018, 21:19

Trefilov nu scoate pentru ca e ***. Rusia nu i se datoreaza lui, el este doar un antrenor maxim mediu dar rusii nu au antrenori. Asta e problema, vine altul si nu face performanta si atunci iar Trefilov e cel mai tare. Talente tot apar din Rusia, iar rusoaicele sunt si din niste tancuri inalte. De vreo 10 ani de zile, niciun antrenor modern din lumea asta nu joaca diferit. Precum Trefilov. Ca sa nu mai zic ca o fata suspendata pentru dopaj este la nationala Rusiei. Deci poate e si dopaj in masa. Dar sa nu joci fara portar cand ataci pe inferioritate, inseamna ca nu ai treaba cu handbalul modern. Ca am pierdut mingea e numai problema noastra, si oricum si echipele mari mai primesc goluri asa intr-un meci.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  01 Decembrie 2018, 22:12

o victorie care nu ne spune decat ca nu vom ajunge prea departe.

749913671784643
Razvan Marcel  •  01 Decembrie 2018, 22:05

Sa ai 8-9 goluri, și sa ajungi la 2 goluri aproape de sfârșit, e greu de înțeles. Am văzut Germania, e peste Cehia și dacă avem asa căderi va fii greu

adi67
adi67  •  01 Decembrie 2018, 22:00

Da, atunci chiar nu se impunea.

adi67
adi67  •  01 Decembrie 2018, 21:56

Vom intalni Germania pe cai mari si Norvegia furioasa ... De-acolo trebuie sa extrgem punctele pentru grupa principala...Nu ne avantajeaza deloc victoria Germaniei (sau infrangerea Norvegiei) Sau cine stie ...

badeadorian
badeadorian  •  01 Decembrie 2018, 21:36
Postat de alb_rosu_in_vn pe 01 Decembrie 2018, 21:04

Aaa, si ar mai fi ceva. Jocul fara portar in inferioritate nu ne-a adus nimic bun. Ba dimpotriva, am primit vreo 3-4 goluri cu poarta goala care ne-au demoralizat. Mi se pare o inventie prosteasca, mai ales atunci cand ai 5-6 goluri avans (deci nu trebuia sa riscam atat de mult). Poate-i spune cineva si lui Ambros, care a jucat sinucigas. Nu degeaba marele Trefilov al rusilor nu scoate niciodata portarul cand ataca in inferioritate. Iata ca Rusia a batut Franta chiar la ea acasa!