Alte știri din fotbal
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrecu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Iranul amenință că va bloca o altă strâmtoare vitală pentru comerțul ...
Libertatea
Oameni buni! Cine si de ce mai trage sperante pentru ceva performanta cind avem istoricul de pina acum care arata clar ca NU SE POATE MAI MULT! De cite ori nu am fost dezamagiti de nationala de handbal care se mindreste cu o singura performanta: calificarea la fiecare turneu! Toti sintem suporteri, speram la infinit dar ...adevarul doare...nu performam!
ce draq de pericol ? singurul pericol pt noi ,suntem noi !
Asa politicieni , asa jurnalisti , etc... Te doare mintea sa crezi ca Danemarca sa faca un punct si noi sa batem !!!... Este ca si cum as spune , ca Romania invinge SUA , intr-un razboi .
Nea Ovi, pune baiatul sa scrie de 100 de ori si sa repete inainte de culcare: o minge - doua mingi.
N-are de unde sa stie baiatul pluralul la minge...ca doar e jurnalist sportiv....desi mai mult de 20 cuvinte de invatat nu are. Mingea ar fi chiar primul cuvant. Apostole repeda dupa mine: o minge - doua mingi! Si a mai scris si mare, pe fond rosu sa se vada de pe luna. Aoleu!
"9 mingii a salvat..." cum, ba baiatule, mingii. o mingie, doua mingii? :)))
Zic să ne vedem de viață, că nu merităm să ajungem în "sferturi". Și nici nu vom ajunge. Am jucat bine cu Germania, dar doar în prima repriză. Din minutul 34 am practicat un joc execrabil. Am "reușit" să dăm un gol în zece minute. Am luat goluri în superioritate numerică. Și nu o dată! Ne-a "scos" Daciana Hosu în 7-8 rânduri, dar cât să apere și un amărât de portar? Neagu a frânat jocul, echipa a mers mult mai bine fără ea în jocurile cu Chile și cu Serbia. Cine cunoaște o boabă de handbal, a văzut că aseară ne-a bătut o echipă mediocră a Germaniei, o echipă slăbuță. P.S. În cel mai pur stil românesc, așteptăm de la alții să facă ce n-am putut face noi: Polonia și Germania să bată Danemarca în condițiile în care danezele au făcut instrucție cu noi.
Slabe sanse sa le batem pe nipone cu Neagu pe teren. Ea joaca lent, trage echipa in spate. Tot respectul pentru cariera ei, dar ar trebui sa mearga la arabi :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.