Alte știri din fotbal
Marius Croitoru explică tensiunile din finalul meciului Botoșani - Rapid: „De asta am primit cartonaș roșu!”
0
Zoran Mitrov și-a explicat gesturile nervoase de la schimbare: „Nu au fost pentru domnul Croitoru”
0
Mailat a ratat, VAR-ul i-a dat o nouă șansă: „Mi-am asumat!”
0
Pancu și-a mustrat public jucătorul, apoi a trecut la arbitraj: „Nu se impunea penalty!”
0
Știri din fotbal internațional
Golgheterul lui Zalgiris l-a chemat pe Liviu Antal în fața camerei TV: „Vreau să spun ceva despre el, n-am mai văzut o asemenea situație”
1
Aici s-a ajuns! Leeds plătește 47 de milioane de euro plus bonusuri pentru rezerva de la Manchester City
1
Craiova a dejucat planul bulgarilor de la Levski: „Conform procedurilor UEFA!”
2
Borussia Dortmund, transfer de 32 de milioane de euro
0
Lifestyle
Gest uriaș: iubita finalistului argentinian a prezentat cadourile primite de la Lionel Messi
1
Celebra actriță a făcut mărturisiri la 3 ani după divorțul de fotbalistul acuzat de viol: „Am eșuat”
1
Iuliana Pepene, întrebată direct: „Cât de greu este pentru un bărbat să-ți câștige inima?” » Răspunsul oferit de prezentatoarea TV
15
Pe 29 iulie, noua sală de 4.670 locuri din România va găzdui debutul FIBA U18 Women’s EuroBasket 2026 - Division B
8
Reactorul nuclear 1 de la Cernavodă, oprit din lipsă de apă, pentru prima ...
Libertatea
Autostrada care va face uitată aglomerația de pe DN1 Sibiu - Brașov. Cum se ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
Povestea incredibilă a unui marinar care a plutit o lună în derivă în ...
Libertatea
Ca sa spui ca ,,CSM Bucuresti a dus handbalul românesc la nivelul cel mai de jos,, înseamnă că avem cu totii ceva grav la mansardă!
D-le Ursescu, limbajul folosit va descalifica. Se pare ca ati fost trimis acolo cu un singur scop : denigrarea. Fara jucatoarele de la Brasov, cu o Cristina Neagu revenita dupa accidentare, dar fara jocuri in picioare, cu handbaliste noi,care nu prea sunt titulare pe la echipele de club, lipsite de experienta la nivel international...samd rezultatul acestui mondial era previzibil. Cu toate astea, jocul nationalei in mecirile cu Senegal si Muntenegru nu a fost rau deloc, chiar am aratat a echipa buna. Campania dumneavoastra anti-Ryde este dezgustatoare. V-as sugera sa lasati deoparte interesele partizane si sa cautati cauzele reale ale impasului handbalului romanesc. Va ajut eu cu un subiect care merita dezbatut : vi se pare normal ca o primarie, sa zicem cea de la Ramnicul Valcea, sa plateasca din bugetul cetatenilor trei jucatoare de la nationala Spaniei, care joaca titulare in Liga Florilor si Liga Campionilor pentru SC Rm Valcea, in timp ce tinerele jucatoare romance nu au echipe unde sa joace ? E doar un exemplu. Verificati loturile echipelor de prima liga si o sa vedeti cum stam. Asta in ideea ca va intereseaza in vreun fel handbalul romanesc.
Au gresit cei care l-au pus antrenor pe Tomas Ryde...nu are valoare sa conduca nationala Romaniei!
Ryde,Dedu,demisia!!!
Corect! Si, peste toate acestea, scrie si prost. Da, si la limba romana m-am referit!
Ca de obicei domnul Ursescu produce un comentariu părtinitor! Nimic despre lipsa de jocuri a sportivelor românce de la Vâlcea și Craiova, nimic despre semnalul de alarmă tras de Ryde înainte de Campionatul Mondial când a spus că Zamfirescu este un element cheie în apărare. Domnul Ursescu a mers pe mâna lui Pera, cel pe care îl împinge la națională. Domnule Ursescu sunteți patriot în funcție de interese și de sport, de echipă și de nume...Prin absurd, dacă reușiți să îl puneți antrenor pe Pera, sunt tare curios cum o să titularizeze el jucătoarele românce pe care la propria echipă le ținea rezerve. Dar GSP are deja un scenariu de rezervă: antrenorii buni sportivii răi.
Domnule,se presupune ca nivelul jucatoarelor din strainatate este superior celor ce le avem ,si se doreste cresterea nivelului romancelor prin aducerea lor! O chestie normala,se intampla in toata lumea! E de inteles in conditiile in care sun doar 2-3 jucatoare! Daca privim cazul celor de la CSM...asta e badjocura pe banul cetateanului si nu ajuta deloc handbalul feminin romanesc...aia joaca doar cu straine si 2 romance,care sunt oricum peste nivelul stranierelor! In rest,toate bune
eu cred ca ryde e principalul vinovat,chiar daca are circumstante uriase de partea lui.Cred ca suferim la constructie,nu avem un centru de calibru in lipsa lui laslo si buceschi,cred ca acolo ii putem acorda circumstante lui ryde,poate si asta e si motivul ptr care jocul nostru colectiv nu merge,e si normal in lipsa a minim 3 oameni de baza ,buceschi(laslo)bazaliu si.......chiper.Dar aici vine intrebarea,de ce chiper nu e in japonia?oare nu tot ryde a lasat-o acasa?
Calificarea s-a pierdut de cand s-a hotarat sa mergem cu un antrenor principal foarte slab. S-a vazut felul lui de a antrena inca de la CSM. Aceleasi greseli le face si la nationala. Eu l-as concedia pe acest fatalau si l-as lasa pana la sfarsit pe secund. Macar avem o scuza ca nu aveam antrenor, in caz de pierderea calificarii. O intrebare: cati oficiali are Romania deplasati in Japonia? O fi frumos pe acolo? Ca nu prea ii vad strigand pentru Romania. Sa fie atat de sensibili?
Și, daca te-ai pricepe la handbal, ai fi văzut că Ryde a încercat să joace cu doi pivoti atunci când muntenegrencele au luat-o "om la om" pe Cristina, și trebuia schimbat jocul! Dar au greșit fetele, ceea ce nu se învață la antrenament, pasând la intercepție și declanșând contraatacul! A mai ratat și interul dreapta, după depășirea aceea superbă, iată deja cum, in loc de doua goluri pentru noi, au venit doua goluri pentru ele, adică -4! Ce zici de asta, ilustre "specialist"?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.