SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROMÂNIA - SENEGAL 29-24

CORESPONDENȚĂ DIN JAPONIA VIDEO Alexandru Dedu, după prima victorie de la Campionatul Mondial: „Mi-e greu să fiu optimist”

Articol de , - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 13:26

Alexandru Dedu (48 de ani), președintele Federației Române de Handbal, a vorbit după meciul România - Senegal 29-24, de la Campionatul Mondial din Japonia.

  • GSP e singura redacție din România care a trimis o echipă de jurnaliști la Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia. Dan Udrea și Cristi Preda (foto) transmit de la fața locului detalii.
  • Următoarele meciuri ale României: Kazahstan (3 decembrie), Muntenegru (4 decembrie) și Ungaria (6 decembrie).
  • Dacă se clasează în primele 3 ale grupei, România intră într-una din cele două grupe principale, unde va mai juca 3 meciuri. În cazul în care se va clasa în primele două echipe ale grupei principale, România ajunge în semifinale.

„A fost un meci greu. A fost important pentru echipă și pentru moralul fetelor acest rezultat. Suntem bucuroși că s-a terminat cu o victorie. Am văzut consistență în multe părți, în apărare, iar în atac niște soluții inedite.

Îmi este greu să fiu optimist, fiindcă a fost o înșiruire de lucruri care s-au întâmplat. Înfrângerea de ieri a fost greu de digerat”, a declarat Dedu.

...despre Cristina Neagu: „A fost peste ceea ce mă așteptam de la ea în momentul de față, ținând cont de perioada de timp lungă în care nu a jucat handbal. S-a autodepășit și sunt convins că e obosită”

„Am fost foarte plăcut surprins de modul în care jucătoarele tinere s-au bătut. Se vede clar că își doresc mult să demonstreze că sunt utile echipei naționale”
Alexandru Dedu, președinte FRH

+29 FOTO

CLASAMENT GRUPA C

VEZI ȘI:

ROMÂNIA - SENEGAL 29-24 // Corespondență din Japonia » Africa ne pansează rănile. Victorie fără emoții pentru naționala noastră!

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (15)
1634546053472199
Damian Mihai  •  02 Decembrie 2019, 09:08

Domnule , cu amar va.spun, ca aveti perfecta drepdrep.Ryde este intr-adevar praf.Nu s- a văzut nicio schemă de joc; un haos total în atac,adică niciun concept de.joc. S-a văzut clar ca noile venite la lot nu s-au integrat.Nu vad nicio șansă în fața Ungariei,iar cu Muntenegru poate.avem noroc.

fortzzza
fortzzza  •  02 Decembrie 2019, 00:45

Romania nu se califica din grupa! Pe cine eliminam? Muntenegru sau Ungaria? O gluma. Spania ne-a dat cu terenul in cap!

robby73
robby73  •  01 Decembrie 2019, 18:41
Postat de Bolon Yokte pe 01 Decembrie 2019, 17:49

Cristian Gațu (cei care iubesc handbalul știu cine e,spre deosebire de cei cu ,,făină-n nas”) spune ca n-a vazut nici o schemă de joc,nici o schimbare facuta la timpul ei,iar ca Ryde n-are nici o vină(adică e praf!) Și de vină sînt cei de le federație care l-au angajat!

De vină sunt părinți tăi. Sper că nu ai frați și nici copii.

Vezi toate comentariile (15)
Comentează