Alte știri din fotbal
În plin scandal de pariuri, Damjan Djokovic a evoluat azi pentru CFR Cluj
0
Surpriză: Emmanuel Yeboah a semnat în Superliga, la 3 ani după despărțirea de CFR Cluj
0
Eddy Gnahore și-a modificat mesajul de adio pentru Dinamo! Ce a șters francezul
1
Vlad Chiricheș, așteptat la echipa din Liga 2: „Am discutat pe tema asta”
0
Știri din fotbal internațional
Virus în cantonamentul Norvegiei, cu 5 zile înaintea „sfertului” de la Mondial cu Anglia!
0
Start în preliminariile Ligii Campionilor! Azi se joacă 10 meciuri din turul 1, inclusiv posibila adversară a Craiovei
0
Lionel Messi, primul fotbalist care ratează două penalty-uri în aceeași ediție de Campionat Mondial
5
Președintele Emmanuel Macron intervine în scandalul dintre Mbappe și senatoarea din Paraguay
1
Lifestyle
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
23
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
7
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
3
Înarmarea, mai ales a Europei, linia principală a summitului NATO de la ...
Libertatea
Ieșean lăsat cu un credit de 40.000 de lei pe numele său. Escrocul a ...
Adevărul
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei ...
GSP SPECIAL
Orașul care se scufundă. Raportul cercetătorilor de la Institutul de Fizică ...
Libertatea
Oricit de bine ai sta la capitolul "mentalitate", trebuie sa fii constient ca o calificare la J.O., in conditiile date, este posibila dar improbabila. Nu-ti poti fura singur caciula doar asa, sa iei degeaba salariu de la federatie...ca barbat adevarat, trebuie sa-ti asumi atit faptele cit si vorbele. Dar nu poti asuma si daunele pe care le-au facut altii inainte compromitind calificarea si aducind "nationala" noastra la stadiul de echipa din lumea a treia a handbalului feminin. Iar daca nici Cristina Neagu ori Crina Pintea n-au mentalitate de invingatoare, nu stiu cine ar mai putea avea. Oricum, Ryde a dat dovada de lasitate si lipsa de bun simt prin asemenea declaratii.
Uite ca cei din federatia Muntenegrului n-au gindit ca tine, si s-au clasat mai sus decit noi la recent incheiatele Campionate Mondiale. Adrian Vasile e inca tinar (37 ani) si are la activ 4 trofee de Campin in Liga Nationala, 3 Cupe ale Romaniei, 2 Supercupe si o liga a Campionilor EHF. Citi tehnicieni se pot mindri cu un asemenea palmares, fie si din postura de secunzi? Ryde are un palmares mult mai "subtire" si nimic nu-l recomanda in postul de tehnician al unei selectionate. Si, oricum, nu stiu daca exista vreun tehnician, fie el si incepator, care sa faca praf Nationala Romaniei asa cum a facut-o "Somnorila". In plus, un mare atu ar fi faptul ca vorbeste limba romana, nicidecum cea engleza. Engleza o fi buna la o echipa de club multinationala, la la selectionata noastra comunicarea se face (ori ar trebui sa se faca) doar in limba romana.
A avut dreptate suedezul cu lipsa mentalitatii ! Dovada: "Nu-și va asuma nimeni calificarea la Jocurile Olimpice având în vedere adversarii și faptul că turneul preolimpic se va disputa în Muntenegru" !
Sa se roage in genunchi de Ambros Martin, ala e cel mai bun selectioner din lume, uitati ce face din RUSIA.
Ce a facut Vasile ala? Are vreo performanta? E fostul secund devenit principal, il numim numai pentru ca vorbeste engleza?
Pera bun, poate si Burcea, restul nu-mi plac! Rosca ar fi bun totusi ca secund. De ce nu se apeleaza la Vlad Caba? Tandemul Caba-Rosca ar fi potrivit, mai ales ca Pera ar ramane la Valcea sau nu ar fi antrenor de 2 ori. Daca vine Burcea, macar le vad pe Zamfir si Ticu la nationala.
Adi Vasile cred ca e cea mai buna varianta...
Va fi cumva tot cum vrea Dedu Alexandru... Pot ei sa voteze 5 ani în fiecare zi... Sa punem pe cineva cu mână forte...
Sa vina Gheorghe Tadici.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.