Comentarii (28)
ceaiuri
ceaiuri  •  11 Decembrie 2013, 21:49
Postat de sorineldumitru pe 11 Decembrie 2013, 20:15

Totusi, indiferent de scor, un meci nu se pierde in minutul 5. Iar la pauza era 13-12, eu zic ca startul reprizei a 2-a a fost decisiv, iar acolo cred c-a gresit Tadici. Macar in primele 5 minute din repriza 2 trebuia sa fie Neagu pe teren si nu Marin.

am pierdut meciul..psihologic..rezultatul a fost confirmat dupa 60min

sorineldumitru
sorineldumitru  •  11 Decembrie 2013, 20:15
Postat de ceaiuri pe 11 Decembrie 2013, 07:26

meciul a fost pierdut in min..5 cand la aceea lov de la 7 m tb sa execute neagu(clara a castigat atunci duelul psihologic )si poate juca altfel si ea si echipa(colegele cand vad ca cea mai buna jucat are "teama"de portar atunci ele cum ar gandi dupa..)nu am reusit sa conducem ,nu am reusit sa egalam..am fos condusi cap coada deci au fost sigur mai bune,cand o jucatoare inscrie aproape jumat din goluri iar nu e bine(tadici fara solutii)apararea a pierdut jocul(centrul mereu cu picioarele pe semicerc si totusi cu perianu in aparare e deja prea mult fortat(nu are inca experienta)si atunci cum sa nu primesti goluri de la 9m(indiferent ce portar ai)singurul lucru perfectibil lov de la 7

sorineldumitru  •  11 Decembrie 2013, 20:12
Postat de lapusneanul pe 11 Decembrie 2013, 08:11

sa zicem ca tadici nu a gasit solutii in aparare, dar ce a facut atacul , sase lov de la 7 m ratate, mingi pierdute aiurea, trageau la poarta cand nu trebuia, pai daca atacul marca macar 3 goluri din nenumaratele situatii se termina egal, tadici are obligatia sa le faca sa ajunga sa traga la poarta, de acolo intervin alti factori, cum ar fi valoarea individuala..

Eu zic ca apararea a mers, le-a fost frica pe pozitional sa traga de-afara. Pe langa asta nu avem extreme, ele marcheaza doar pe contraatac. Totusi cred ca daca nu exista un asemenea trac puteam castiga si inca sper sa ne revenim si sa scoatem un rezultat bun la mondialul asa, dar meciul cu Ungaria, chiar daca nu pare, e decisiv.

razvyyc
razvyyc  •  11 Decembrie 2013, 17:14

...si daca marca in min. 5, castigam meciul? Sa fim seriosi, Woltering "o astepta" de fiecare data cand mingea ajungea la ea. Piciorul lasat acolo, la lovitura de la 7 m, ne arata cat de bine o cunoaste. In aparare, a stat cu calcaiele pe semicerc. De vreo 2-3 ori au bagat-o in semicerc adversarele... Nu are flexibilitatea necesara pentru a pistona in aparare, asa cum face o aparatoare intermediara. Nu am vazut piciorul pus in fata, doar calcaie pe semicerc. Inlocuirea ei ne-a adus un mare plus in prima repriza.

er_pupone
er_pupone  •  11 Decembrie 2013, 15:32
Postat de ceaiuri pe 11 Decembrie 2013, 14:13

lipsa de respect...greu de inteles cand la europene ne-au invins tb dorinta de razbunare,tb revansa,dar cu cine..perianu era singura ce arunca la poarta(a mers o repriza,a doua nu a mai mers pt ca nemtoaicele au luat-o in vizor)interesant cand am avut atacul cu om in minus..imediat nemtoaicele au trecut la un 5+1(dovada ca erau pregatiti si pt asa ceva)pt mine rez ramane..indiferent de povesti,ne-au invins ,au fost mai bune

Da au fost mai bune la toate capitolele. Nu inteleg ceacea ai scris tu ce legatura are cu cace am scris eu de ce ai dat reply la postul meu?

ceaiuri
ceaiuri  •  11 Decembrie 2013, 14:13
Postat de er_pupone pe 11 Decembrie 2013, 10:15

Eu nu sunt de acord. S ainteleg ca daca o echipa incepe slab meciul este condamnat pentre ea meciul e ca si pierdut? Sau numai la natinala noastra e asa? Cred insa ca am pierdut meciul pt lipsa de respect fata de adversar peste tot in presa etc se spunea vine primul meci greu dar Germania totusi nue asa de puternica lipsesc 2-3 jucatoare importante haideti hei rup peste ei. Acest hei rup a insemnat lipsa de luciditate si lipsa de concentrare. Pe Germania nu am mai batut intr-un meci oficial din 2009 si de atunci am pierdut de 3 ori in mecirui mai importante decat cea ultima victorie a noastra.

er_pupone
er_pupone  •  11 Decembrie 2013, 10:21

Urmeaza lupta contra Ungariei ca individualitati sunt mai bune si mai experimentate. Dar cred ca contra Ungariei se mobilizeaza cel mai bine nationala Romaniei , in ori ce sport, nu cred ca vor fi probleme cu vointa cu daruirea. Numai ca vointa si nationalismul nu garanteaza si succesul, intrebarea mare se leaga de putinta jucatoarelor si antrenorului.

er_pupone
er_pupone  •  11 Decembrie 2013, 10:15

sibman
sibman  •  11 Decembrie 2013, 09:08

Intr-un fel poate ca este mai bine ca nu se vad meciurile decat pe dolce. Iti faci nervi vazand neputinta exasperanta a nationalei noastre. Daca fructificam macar 80% de la 7m azi ne bucuram. Si Woltering nici macar nu este un portar impunator.

lapusneanul
lapusneanul  •  11 Decembrie 2013, 08:11
Postat de ceaiuri pe 11 Decembrie 2013, 07:33

m unde si aici denota starea de spirit cu care pleci in joc(sa nu poti avea 1-2jucat sa execute o lov a cui e vina...gorbicz de ce nu rateaza)in rest echipa s-a miscat bine(repr a doua sub prima)tadici a ramas dator (nu stiu cum a pregatit meciul cand stia ce linie puternica la 9m au...si totusi cehia au inscris peste 30 cu ele)nu a reusit sa gaseasca solutii in aparare..si imaginea ramasa este ca daca mai jucam 10meciuri la rand cu nemtoaicele rez e la fel(numai daca apar in lot alte jucatoare)