Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

HANDBAL    •   CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND

VIDEO + FOTO CSM București o învinge pe Midtjylland și speră în continuare la poziția secundă în grupă

Articol de — Vlad Nedelea Duminica, 04 Martie

CSM București a trecut de Midtjylland, scor 29-24, în penultimul meci din faza grupelor principale ale Ligii Campionilor.

CSM București a început slab partida din Sala Polivalentă, danezele conducând cu 4 goluri la jumătatea reprizei. Paula Ungureanu a fost principalul pion al revenirii. Tigroaicele au intrat la pauză cu un avantaj minim, scor 13-12.

Partea secundă a început tot sub semnul echilibrului, până la scorul de 20-19. CSM a reușit 4 goluri consecutive și a făcut din final o adevărată sărbătoare. Aerienele, contraatacurile de manual și execuțiile pretențioase ale lui Niombla sau ale Iuliei Curea au dus la scorul final de 29-14.

CSM București joacă în ultima etapă meciul decisiv pentru stabliirea poziției în grupa principală, la Rostov. O eventuală victorie ar face ca bucureștencele să termine pe locul secund.

UPDATE 15:43

Echipele au ieșit pe teren:

Posted by Gazeta Sporturilor on Sunday, March 4, 2018

Posted by Gazeta Sporturilor on 4 Martie 2018
update 15:22

Emoții pentru "tigroaice"! Bianca Bazaliu (20 de ani), jucătoarea celor de la CSM, s-a accidentat la încălzire. Aceasta a călcat strâmb, fiind nevoie să primească îngrijiri medicale. Bianca nu poate pune piciorul în pământ și șchioapătă îngrijorător!

CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND

"Tigroaicele", obligate să câștige pentru a rămâne în lupta pentru locul 2 CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND începe în câteva minute ---->>>>> http://bit.ly/2Fg80Xb