SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND

VIDEO + FOTO CSM București o învinge pe Midtjylland și speră în continuare la poziția secundă în grupă

Articol de - Publicat duminica, 04 martie 2018 16:56

CSM București a trecut de Midtjylland, scor 29-24, în penultimul meci din faza grupelor principale ale Ligii Campionilor.

CSM București a început slab partida din Sala Polivalentă, danezele conducând cu 4 goluri la jumătatea reprizei. Paula Ungureanu a fost principalul pion al revenirii. Tigroaicele au intrat la pauză cu un avantaj minim, scor 13-12.

Partea secundă a început tot sub semnul echilibrului, până la scorul de 20-19. CSM a reușit 4 goluri consecutive și a făcut din final o adevărată sărbătoare. Aerienele, contraatacurile de manual și execuțiile pretențioase ale lui Niombla sau ale Iuliei Curea au dus la scorul final de 29-14.

CSM București joacă în ultima etapă meciul decisiv pentru stabliirea poziției în grupa principală, la Rostov. O eventuală victorie ar face ca bucureștencele să termine pe locul secund.

UPDATE 15:43

Echipele au ieșit pe teren:

Posted by Gazeta Sporturilor on Sunday, March 4, 2018

Posted by Gazeta Sporturilor on 4 Martie 2018
update 15:22

Emoții pentru "tigroaice"! Bianca Bazaliu (20 de ani), jucătoarea celor de la CSM, s-a accidentat la încălzire. Aceasta a călcat strâmb, fiind nevoie să primească îngrijiri medicale. Bianca nu poate pune piciorul în pământ și șchioapătă îngrijorător!

CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND

"Tigroaicele", obligate să câștige pentru a rămâne în lupta pentru locul 2 CSM BUCUREȘTI - MIDTJYLLAND începe în câteva minute ---->>>>> http://bit.ly/2Fg80Xb