SPORTURI  »  HANDBAL  »  FERENCVAROS - CSM BUCUREȘTI 26-27

VIDEO Scene incredibile la meciul din Ungaria al fetelor de la CSM București: Paula Ungureanu, atacată și scuipată!

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 aprilie 2017 19:15

Cu aproximativ un sfert de oră înainte de finalul meciului retur dintre Ferencvaros și CSM București (26-27), care a consfințit calificarea româncelor în Final Four-ul Ligii Campionilor, partida a fost oprită din cauza fanilor maghiari.

Aflată în poarta din fața peluzei suporterilor maghiari, Paula Ungureanu a fost scuipată de către aceștia, iar arbitrii au fost nevoiți să oprească meciul pentru câteva minute. După cum a dezvăluit Aurelia Brădeanu la final, din tribune a fost aruncat și un pahar de bere!

VIDEO cu incidentele de la meciul CSM-ului!

La un moment dat, camerele de televiziune au arătat cum din tribune au fost aruncate inclusiv monede în direcția portarului nostru, fiind nevoie de intervenția oficialilor maghiari pentru ca fanii să înceteze.

"Nu vreau să folosesc un cuvânt urat la adresa fanilor maghiari. Au aruncat cu un pahar de bere în ea. Putea să se accidenteze" Aurelia Brădeanu, la TV Dolce Sport

CSM București s-a impus în partida retur din sferturile Ligii Campionilor cu scorul de 27-26 și a acces pentru al doilea an consecutiv în Final Four!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”