SPORTURI  »  HOCHEI  »  HOCHEI

VIDEO Moment halucinant în NHL » Arbitrul a cedat și a acordat 167 de minute de penalizare! Doar portarii au scăpat

La meciul Ottawa Senators - Florida Panthers, scor 5-0, în NHL, toti jucătorii de câmp au fost scoși de pe teren de arbitru.

Articol de - Publicat marti, 28 noiembrie 2023 20:28 / Actualizat marti, 28 noiembrie 2023 21:33

La meciul Ottawa Senators - Florida Panthers, scor 5-0, în NHL, arbitrul a eliminat toți jucătorii mai puțin portarii.

Cu 7 minute și 22 de secunde rămase din meci, o bătaie generală a izbucnit după ce Serghei Bobrovsky a fost lovit de Brady Tkachuk.

Crina Pintea, declarații curajoase înainte de plecarea la Campionatul Mondial: „Nu simt nicio presiune! E un pic mai ușor față de anii trecuți”
CM HANDBAL

Arbitrul Garrett Rank s-a enervat și a acordat penalizări de cel puțin 10 minute tuturor sportivilor aflați pe gheață, cu excepția portarilor.

S-a ajuns la un total de 167 de minute de penalizare acordate hocheiștilor.

Paul Maurice, antrenorul lui Florida Panthers:

„Arbitrul a fost blând. Am ajuns la 167 de minute de penalizare, ar fi trebuit să ajungem la 250. Uneori, astfel de lucruri se întâmplă în hochei, de aceea sportul acesta este grozav”. a spus Paul Maurice, potrivit Sportsnet.

VIDEO. Scandal la Ottawa Senators - Florida Panthers! Arbitrul a eliminat toți jucătorii de pe gheață

WTA, decizie controversată » Ce se întâmplă cu jucătoarele care vor participa la turneul găzduit de Rusia
Northern Palmyra Trophies
Simona Halep, prima apariție într-un spot publicitar, după pedeapsa pentru dopaj: „Drumul greu e să continui, chiar dacă nu știi unde duce”
APARIȚIE

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”