SPORTURI  »  HOCHEI  »  NHL

Ducks, victorie la limită cu Blues

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2008 00:00

Campionii de la Anaheim Mighty Ducks au trecut vineri seara cu mari emoţii de St. Louis Blues, scor 2-1, într-un meci din NHL.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ryan Johnson, dar gazdele au revenit, au egalat după numai 118 secunde prin Teemu Selanne şi au dat lovitura în prelungiri prin golul marcat de Pahlsson.

Colorado Avalanche s-a impus cu 3-2, după lovituri de departajare, la Phoenix Coyotes, deşi gazdele egalaseră în timpul regulamentar cu numai trei secunde înainte de final.

Finlandezul Jere Lehtinen a reuşit două goluri şi o pasă de gol, iar Dallas Stars s-a impus cu 5-2 în meciul cu Edmonton Oilers.

Calgary Flames a trecut cu 1-0 de Detroit Red Wings, gol marcat de Alex Tanguay în minutul 52.