SPORTURI  »  HOCHEI  »  HOCHEI PE GHEAŢĂ

FOTO/ Vezi imagini de la meciul Steaua-HSC Csikszereda

Articol de GSP - Publicat joi, 17 februarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 19 februarie 2011 11:59

Meciul Steaua Rangers Bucureşti - HSC Csikszereda, contînd pentru Superliga Naţională de hochei pe gheaţă, a fost întrerupt, miercuri seară, la scorul de 4-1 pentru formaţia bucureşteană, din cauza calităţii improprii a gheţii patinoarului "Mihai Flamaropol" din Capitală, informează Mediafax.

La finalul reprizei a doua, rolba care asigura refacerea gheţii s-a defectat, astfel că partida a fost întîrziată cu aproximativ 20 de minute, interval în care mecanicii au încercat să remedieze problema. După ieşirea rolbei de pe suprafaţa de joc, oficialii partidei au constatat că gheaţa s-a topit într-o zonă a patinoarului şi nu mai este posibilă continuarea partidei, iar meciul a fost oprit definitiv.

Oficialii celor două echipe s-au întîlnit şi au discutat posibilităţile de a continua acest meci. În cele din urmă, s-a hotărît ca ultima repriză a meciului să se dispute la următoarea confruntare dintre cele două formaţii.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”