Alte știri din fotbal
Raul Rusescu, uluit de Craiova: „Pentru prima dată în mandatul lui Coelho”
0
Jucătorul rivalei, vizat direct de ultrașii Craiovei: „Îți curge sânge de zeu, dar...”
0
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
0
Oltenii au aprins peluza la meciul de titlu din Bănie! Demersul organizatorilor, imediat după golul de 2-0
0
Știri din fotbal internațional
West Ham, cu un picior în Championship » Tottenham e la mâna ei pentru menținerea în Premier League
0
Moment incredibil! Neymar s-a umplut de nervi, după ce a fost schimbat din greșeala arbitrului
0
Rayo Vallecano - Villarreal și Bilbao - Celta Vigo, în penultima etapă din La Liga, cu Andrei Rațiu și Ionuț Radu în prim-plan
0
Cristi Chivu, după ce a ridicat trofeul de campion: „Jucătorii m-au împins acolo, eu nu voiam! Nu am nevoie de laude”
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
12
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Cine a făcut parte din juriul Republicii Moldova care a acordat României ...
Libertatea
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Prezentatoarea care a anunțat punctele acordate de juriul din Republica ...
Libertatea
Acum mi se pare si mie ca ar fi fost un obiectiv realist, probabil ca le-am supraapreciat putin pe fete. Totusi mi se pare ca majoritatea au pierdut meciuri la sportive mai slab cotate decat ele. Cel putin Catalina Axente chiar parea sa aibe un culoar favorabil, Alexandra Anghel avea si ea un culoar accesibil. Si pana si Ciurariu, desi am fost sceptic initial in ceea ce-l priveste, dupa 2 lupte castigate nu ma asteptam sa piarda meciul decisiv cu un sportiv fara nimic notabil in palmares.
un numar de 1-2 sportivi pt acest turneu mi se parea aproape de realitate, da. nu avem asa multi sportivi care sa fie in mod constant medaliati la turneele europene si mondiale, iar la olimpiada concurenta e de 2 ori mai mare la majoritatea categoriilor. sa vedem ce se va mai intampla la turneul mondial, si inainte de tokyo aveam doar un singur calificat pana la ultimul turneu mondial si au mai venit inca 4 apoi.
Pai ce obiectiv sa dea, 2? Da, sperantele stateau de la inceput in fete, vreo 4 chiar au sanse serioase sa se califice, parerea mea. Cinci sunt in carti, mai era Alexuc la greco-romane. Ar fi fost ideal, cate un baiat de la libere si greco-romane, 4 fete, chiar am fi putut spune ca e o competitie reusita. Acum, sa dai obiectivul simplu, ok, sa calificam unul. Nu cred ca e de bun gust. Uite, pe mine ma deranjeaza cum canotajul si-a fixat obiectiv la JO 3 medalii din care un titlu. In conditiile in care au 4 echipaje favorite certe la o medalie si 2 la aur. Merg pe ideea sa dea bine indiferent ce se intampla. Sigur, important e ce se realizeaza, nu obiectivele declarate, dar ca idee. Imi pare rau pentru Alin nu atat cat ratam un sportiv in plus la JO (oricum nu cred ca ar fi mari sperante la podium acolo), dar ar fi frumos pentru el sa-si incheie cariera cu inca o participare. Merita, a dovedit si acum ca e cel mai bun luptator pe care il avem, din pacate cred ca la turneul mondial va fi mai greu.
pare departe obiectivul de a califica atatia sportivi, nu reusesc sa inteleg de ce presedintii de federatii se arunca in astfel de declaratii fara niciun temei in realitate , alexuc a reusit sa traga un culoar accesibil, fara campionul european rus , iar lituanianul care era cel mai periculos de pe jumatatea lui a pierdut. si tot nu a reusit sa se califice, din pacate. la libere sansele sunt destul de mici sa se califice cineva, sansele mai mari vin de la fete. fiind vorba de 2 locuri pe categorie , tragerea e extrem de importanta.
S-au tinut la Bucuresti Europenele si s-a dorit medalia, nu pentru menajarea Andreei Ana, parerea mea. Dar cred ca era capabila sa o castige si la 53 kg.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.