Alte știri din fotbal
Deschidere de scor în FC Bacău - Steaua, epilogul rundei cu numărul 3 din Liga 2 » Toate rezultatele + clasamentul
8
Basarab Panduru, tranșant după victoria reușită de Dinamo cu Rapid: „Nu e rezultatul corect”
0
Îl taxează pe Pancu după eșecul cu Dinamo: „Ce antrenezi, aia joci!”
2
„Poate juca în primele 5 campionate din Europa” » Cine e jucătorul Craiovei văzut drept următorul mare transfer din Liga 1
2
Știri din fotbal internațional
Debut pentru Lisav Eissat în Championship » Cum s-a descurcat internaționalul român
0
Doar 18 minute pentru Dennis Man și o ocazie uriașă în meciul lui PSV de aseară
0
Enzo Fernandez, huiduit de fanii lui Chelsea! » Ce se întâmplă cu transferul la City
0
Reacția lui Mirel Rădoi după debutul în noul sezon din Turcia: „Nu ne-am putut descurca”
0
Lifestyle
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
8
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
1
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
7
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
„Cel mai periculos om” din Germania este pe cale să obțină un scor istoric ...
Libertatea
Vacanță în Delta Dunării, pe ape la niveluri record. Guvernatorul Florin ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Motorina standard se ieftinește cu 68 de bani pe litru de la ora 24.00, în ...
Libertatea
Live, dar pe ce program?
De la noul sistem de punctare, 2006, nu știu ce mai caută cuvîntul „artistic” la gimnastică feminină. Nici cuvîntul „feminină”, la majoritatea gimnastelor, nu mai are ce căuta.
Bravo fetelor ... Bafta la medalii ...
A fost un concurs complet surprinzator, cu Japonia si Canada venind cu niste punctaje mult peste asteptari, Marea Britanie si Franta clacand. Ma bucur ca nu regretam acum evolutia de la paralele. Da, Franta ne-a salvat, cand parea ca nu mai sunt sanse pentru finala la cum evolua Canada in aceeasi subdiviziune. Dar ca evolutie generala, facand putin abstractie de paralele, am meritat. Pana si clasarile individuale, cu 2 calificate la individual compus, clasari foarte bune cu 3 sportive pe 2 aparate, plus note la sarituri in media restului de echipe calificate... practic doar paralele au fost complet din alt film, acelea ne-au dat emotii, fara ele eram top 5. Dar unul din 4 aparate totusi conteaza, suntem obisnuiti chiar din vremurile de glorie sa uram acest aparat. Nu stiu daca acel sistem 3/3 ne avantajeaza pe noi in finala, as spune chiar din contra (cum s-a cam intamplat si la Europene), dar deja rezultatul obtinut este imbucurator, un mare pas in fata si de-aici, orice clasare mai sus de locul 8 este un mare bonus. Pasi mici, trebuie sa acceptam realitatea, momentan nu avem o echipa de elita, dar progresul e indiscutabil si parem pe drumul cel bun pentru revenirea in top. Iar pe aparate, sunt mai increzator ca oricand inainte de aceste JO ca nu e exclus sa luam o medalie, imi era frica de calificari, n-am crezut ca vom avea 3 evolutii in aceste finale. Si cel putin la sol, la ora actuala Sabrina pare favorita la podium.
Sa nu comparam note de la competitii diferite, cu atat mai mult din cicluri olimpice distincte. Pentru ca se modifica sistemul de punctaj. La sol, daca bine imi amintesc, doar medaliatele au luat peste 14 anul trecut la Mondiale, deci 13,800 parea suficient de safe. Da, adevarat, si la barna 14 e mult, in realitate a fost cat se poate de safe la ambele. Eu la barna am numarat mai multe gimnaste bune care urmau sa concureze din cele ramase, adevarat, sansele de ratare sunt mai mari, insa la sol din competitiile precedente, era clar ca ramasesera braziliencele periculoase, eu m-am gandit si la Jesus dos Santos (desi nu a confirmat deloc), dar in rest nu mai erau prea multe care sa para capabile sa se apropie de un 13,800. La barna insa au fost, cu note chiar decente, dar intr-adevar departe de nota 14: Marine Boyer, Sanne Wevers, Ossyek, una din brazilience, plus pareau de urmarit Ellie Black, Nina Derwael... dar repet, sa nu comparam rezultatele din competitii diferite, nici macar cu acelasi sistem de punctare. Pentru ca daca comparam rezultatele echipelor de acum cu cele de la ultimul Mondial, am stat atat de linistit in cazul Canadei, Japoniei, care nu am crezut ca pot face 159 puncte vreodata si au trecut lejer de 160, ambele cu peste 4 puncte in plus fata de ultimul Mondial. Chiar si noi am avut cel mai bun punctaj pe echipe din tot acest ciclu olimpic daca nu ma insel.
Poate și pentru ca acum nu li se mai falsificării vârstele pentru a putea concura, nu mai primesc tratamente pentru întârzierea menstruației și, în general, sunt tratate ca niște oameni normali.
poate esti tu statut.
am avut putin noroc cu evolutia sub asteptari a frantei, dar asta e concursul. cred ca putem sa mai urcam vreo 2 pozitii in finala, sistemul 3/3 note face victime mereu si face totul inprevizibul , spera sa nu fim noi printre victime.
Simone Biles stie ce si cum ... cu siguranta !! ;)))
la fel de zero cum ma asteptam, nici sa copiati informatii nu puteti. Si Barbosu s-a calificat la sol, nu numai voinea, dar voi sunteti branzificati rau
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.