Alte știri din fotbal
Acuză după U Cluj - Petrolul: „A fost penalty clar!” » Prunea i-a dat dreptate
4
Alexandru Chipciu cere o schimbare la U Cluj: „E clar că nu mai merge”
4
Ricardo Sousa l-a impresionat pe Prunea: „Știe meserie”
0
Sergiu Hanca, de pe locul al doilea: „Peste așteptări pentru unii. Noi suntem împotriva tuturor”
0
Știri din fotbal internațional
Zeljko Kopic a spart tăcerea » Primul interviu in extenso, după ce a plecat de la Dinamo: „Nici nu mi-aș putea imagina acest scenariu!”
0
Ruben Amorim, debut cu victorie pe San Siro » AC Milan a câștigat din nou în Serie A
0
PSG, amendată drastic de Liga Franceză pentru starea deplorabilă a gazonului de pe „Parc des Princes”
0
Rivala din Serie A i-a „suflat” lui Chivu un jucător din academie
0
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
8
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
3
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Șase luni de război în Iran. Cele șase consecințe care au schimbat regiunea ...
Libertatea
Arsenalul nuclear al SUA, din nou în discuție. De ce mai multe arme ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Ce e așa special la cel mai nou serial disponibil pe HBO Max: ...
Libertatea
In atatia ani de cand este antrenor la echipa nationala Tadici a ratat toate obiectivele majore. A castigat doar cupa mondiala dar acela este un turneu amical si doar de pregatire nimeni nu da importanta. La Valcea la fel a pierdut calificarea si atunci ce mai trebuie sa faca pentru a fi dat afara? Trebuie adus un antrenor valoros chiar daca este strain altfel se pierde o generatie excelenta. Nationalismul D-le Gatu este o prostie in acest moment deci renuntati la alte experimente
Tot ceea ce reprezinta conducere in handbal trebuie demisa: Gatu, Paleu, Draganescu, Dobrescu si toti ceilalti, TOTI ! O fi Tadici mitocan, mitoman, agramat sau cum vreti voi, dar el a scos rezultate cu stilul sau de lucru! Cei enumerati mai sus au distrus si handbalul feminin pe aceleasi considerente datorita carora s-a distrus si scoala romaneasca de gimnastica fete! In Romania, nu se pot obtine performante decat prin aceste metode, dar sportivii cand ,,se ajung" distrug antrenorii!!!!!
tadici = halagian : injura, tipa , te omoara la antrenamente, cateodata are si rezultate dar de multe ori nu. dc era mare antrenor stia sa le mobilizeze pe fete si sa ajunga in semifinale macar. ca lot suntem mult peste unguroaice,frantuzoaice, norvegience dar ele stiu sa fie o echipa. in plus cel mai bun jucator al turneului, luminita hutupan, e tot la noi.
Asa ca gatu este ca mircea sandu in fotbal, adica fac ce vor pe banii nostri fara sa aiba scrupule.Iar Tadici ar fi trebuit sa vada ca linia de 9 m nu a facut nimic in meciul cu ungaria, cel putin prima repriza si o jumatate di a doua.E trist ca nu stie nici ce sa le spuna la pauza, nu stie sa gaseasca solutia de a iesi din impas,atunci te numesti tehnician cand gasesti solutia
se stie ca Gatu are preferinte si nu doreste performanta. La centrul olimpic din sighisoara este un antrenor pensionar pe numele sau de scena otto hell care nu stie nimic din ceea ce se numeste tehnica in handbal,mai mult daca cineva din tribune, care are ceva cunostinte si le comunica jucatorilor,este ofensat. Singurul lucru care se vede in urma lui este VW pe care si l-a achizitionat de cand este antrenor aici. Iar Gatu ii da nas si continua sa-l tina pe banca.
D-le Tadici, N-are importanta ce gindesc unii sau altii. Important este faptul ca dumneata, d-le Tadici, ESTI UN INCAPABIL !!!
Comentariu standard de antrenor care nu are "sange in pompitza" sa isi asume responsabilitatea rezultatului si sa isi apere elevii / elevele. Aceste fete, aceste doamne, merita cuvinte frumoase si multumiri. Daca e ceva de discutat/reporsat, atunci asta se face doar intre ei, la echipa, si nu prin presa. Tadici da dovada ca este 100% produsul generatiei de natrenori comunisti.
esti bolnav.grav bolnav.ne bucuram toti ca ai facut o mare " performanta"
Ce s-a schimbat discursul domnului Tadici ; acum cateva zile era " cel mai reusit ciclu olimpic decand exista nationala" ......... cam devreme faceati statui d-le Tadici .Putina munca mai multa si declaratii la final , dupa medalii ; cate declaratii au dat inainte de medalii Ana Maria Dumitru , Branza si Covaliu , etc ????
Dupa meciul de azi si dupa comentariile antrenorului ne dam seama de ce nu suntem in stare sa fim primii Nu avem din punct de vedere psihic mentalitatea de invingator si asta spune totul Schimbati antrenorul si luati pe langa echipa si un psiholog ca poate asa putem sa schimbam ceva Sincer mi a fost rusine de rusinea voastra
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.