Alte știri din fotbal
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
0
Și-au marcat victoria! Ultrașii din Peluza Sud au venit la stadion în seara meciului Universitatea Craiova - Oțelul
0
Jucătorii de la FC Botoșani cred în calificarea în play-off: „FCSB nu era într-o perioadă bună, dar le-am dat noi puțin avânt”
1
După Ngezana, încă două accidentări la FCSB: „Mâine vedem cât vor lipsi”
0
Știri din fotbal internațional
Al-Okhdood - Al Hilal » SET încasat de Șumudică: a primit 3 goluri doar de la Benzema!
7
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
8
Situație incredibilă pentru Leicester » Sancționată drastic, e aproape de retrogradarea în a treia divizie
0
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
2
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Robert Negoiță, după perchezițiile DNA: I-am făcut un deserviciu fratelui ...
Libertatea
„L-am avertizat”. Omul de afaceri Dragoș Sprînceană rupe tăcerea, după ...
Adevărul
VIDEO „Nu, dom' profesor, nu loviți calul! Nu așa!” » Hipodromul tăcerii ...
GSP SPECIAL
Robert Negoiță, pus sub control judiciar, după ore întregi de audieri la DNA
Libertatea
Mult succes cu copilul, desi sansele in viitor sunt mici, mai ales cu actuala conducere a FRR. Alin Petrache a fost un jucator bun, nimic de zis, capitan intr-adevar, capitan pe Twickenham la celebrul Anglia-Romania 134-0. Insa faptul ca a fost un jucator bun, nu ii confera niciun drept de a fi presedinte al federatiei, post pentru care e total nepotrivit si necalificat. Alin Petrache, de cand a terminat-o cu rugbyul este fiu lui ta-su (celebra tripleta Bittner-Petrache- Cocos), care l-a impus in tot felul de posturi in care a dat-o in bara: -presedinte COSR(scandalul treningurilor desirate) - presedinte CSM(chiolhanuri de milioane de lei, care au ingrozit-o pana si pe Firea, specialista in asa ceva) La rugby nu a adus decat dezastru, totul culminand cu descalificarea Romaniei de la CM 2019 pentru ca oficialii romani nu au fost capabili sa verifice daca un tongan jucase pentru nationala Tonga inainte sa joace pt noi. Orice om decent ar fi demisionat dupa asa ceva. Petrache nu. Nu mai punem la socoteala ca e si psd-ist(il facuse ta-su si deputat la un moment dat).....
"Domnul Petrache" este pentru mine o firma de respect pentru un fost capitan al echipei naționale de rugby a României nu trebuie sa mananc nimik de fa federație și de la nimeni k sa arat respect pt cineva care a reprezentat România indiferent de sport.Pentru toti cei de aici asa informativ tin sa va zic k nu fac parte nici măcar din lumea sportului sunt un simplu tătic de copil pasionat de rugby pe care îl susțin din proprii mei bani asa k nu numai k nu "mananc"nimic dar mai și plătesc pentru dorința fiului meu de a face sport iar tot comentariul facut ieri a fost pur și simplu obiectiv și atât.
Alooo, care bani??? Avem o amarata de Autoritate in guvernul vietii si buget apropiat de zero. Legea sponsorizarii e piatra de moara pentru sportul romanesc, iar potentialii investitori vor merge catre fotbal in primul rand fiindca acolo expiunerea este mult mai mare.
Audientele se vor vedea pe DGS care transmite Cupa Mondiala din Franța. Eu am spus ca rugby-ul nu are spectatori - ma numar printre ei cand imi permite timpul, dar intre valoarea nationalei din ziua de azi si ce era sub SSMD-ulanilor '80 este o diferenta imensa! Cate cluburi isi mai permit astazi - financiar - sa faca scouting prin scoli si licee pentru a gasi jucatori?
Toate bune si frumoase, dar mai usor cu ""domnul petrache"". Nu-i asa ca mananca si gura ta ceva de pe la frr?
Pai cum sa nu comenteze toti papagalii care nu au făcut macar o zi de sport în viata lor,k doar asta e sport național în România sa comentam și dacă avem și dacă nu habar.are dreptate domnul Petrache cand zice k banii de la stat ar trebui distribuiți in funcție de performantele sportive nu de preferințe sportive adică băieții aia care muncesc pentru fiecare metru câștigat pe terenul de ruby și se califica la cupa mondiala la fiecare ediție decand aceasta exista și duc drapelul și imnul României la cea mai mare competiție a lumii nu beneficiază nici măcar de 10 la suta din sumele care se invart in fotbalul românesc condus de oameni care nu au jucat macar fotbal in viata lor dar buni manageri de altfel atat de buni de altfel încât echipa națională de fotbal ratează de 30 de ani participarea la un turneu final și suntem înjositi de tari care au nr de locuitori cat un județ din România...dar mno fotbalul e sportu rege nai cei face ai voi presa il promovați și i pupați in dos pe oamenii din fotbal fara ca mulți din aceștia sa reprezinte vreun reper sau vreo valoare in sportul respectiv....uitați-vă la voi pe site ce știrii sunt 90 la suta cu și despre fotbal un fotbal care cum am zis ratează orice competiție la nivel de echipa națională dar și de club ca ne elimina reper Moldova si Armenia de peste tot...dați banii la fotbalul fraților și restul sa se descurce k asta la place la romani pâine și circ sau fotbal și circ sau fotbal de circ...cum vreți voi.
E tot ce ai inteles din tot comentariul :)) Verifica audientele dupa Cupa Mondiala si vezi daca are dreptate. Una peste alta pana si la amicalul cu SUA s-a umplut stadionul, asa mic cum e, ceea ce mi s-a parut chiar frumos.
Ups ... pe vremea lui ... Ceaușescu! Continuați băieți ...
Aline, fii baiat cuminte. Oricum mătură echipele cu care sunteti in grupa cu voi pe jos. Indiferent ca sunt europene sau din emisfera sudică. Ai adus bani de acasa pentru stadion de te umfli asa in pene? Ia-te de mână cu talpan, ati face o echipă redutabilă.
Oricum vorbeste prostii, cum sa zici de Cupa Mondiala de Rugby ca nu produce audienta?! E cel mai tare eveniment sportiv in sporturile pe echipe de anul acesta, va bate meciurile de fotbal ca audienta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.