SPORTURI  »  RUGBY  »  CUPA ROMÂNIEI

Steaua a câștigat Cupa României la rugby, după o răsturnare de scor incredibilă cu SCM USV Timișoara

Steaua a câștigat Cupa României la rugby, 25-23 în finala cu SCM USV Timișoara // foto: Facebook @ Steaua București

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 decembrie 2022 15:45 / Actualizat duminica, 11 decembrie 2022 15:54

Steaua București a câștigat Cupa României la rugby, după 25-23 în finala cu SCM USV Timișoara. Este al 16-lea astfel de trofeu din istoria clubului Armatei.

Steaua este câștigătoarea Cupei României la rugby! Pe Arcul de Triumf, „templul” rugby-ului românesc, „roș-albaștrii” au câștigat un meci pe parcursul căruia s-au regăsit conduși în cea mai mare parte a timpului.

Dan Petrescu, ofertat pe 5 ani! E gata să accepte: „Sunt de acord”
CFR CLUJ

Steaua București a câștigat Cupa României la rugby, 25-23 cu SCM USV Timișoara

Bănățenii au fost în față în mai multe rânduri, 7-0, 10-3, 23-20, dar au plecat cu mâna goală de pe Arcul de Triumf! Un eseu reușit de Jone Nasalo în finalul partidei le-a adus steliștilor cele 5 puncte decisive, prin care au închis tabela la 25-23.

Pentru Steaua au mai reușit eseuri Vlăduț Popa și Hincleky Vaovasa, în două rânduri. În plus, Popa a transformat un eseu și a transformat o lovitură de pedeapsă.

Mai multe știri din sporturi:

Niciun meci fără emoții! Dinamo a remizat dramatic cu PPD Zagreb, dar e mare favorită la calificarea în „optimile” Ligii Campionilor

O nouă sală polivalentă a fost inaugurată azi! Investiție de 100 de milioane de lei