SPORTURI  »  RUGBY  »  CUPA MONDIALĂ

VIDEO Emmanuel Macron, huiduit la deschiderea Cupei Mondiale! Întreg stadionul i-a boicotat discursul

Emmanuel Macron // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat vineri, 08 septembrie 2023 23:56 / Actualizat sambata, 09 septembrie 2023 00:40

Emmanuel Macron (45 de ani), președintele Franței, a fost fluierat copios de fanii de pe Stade de France la deschidere Cupei Mondiale la rugby.

Președintele Franței a ținut un discurs la ceremonia de deschidere a competiției, înainte de Franța - Noua Zeelandă, iar acesta a fost huiduit la scenă deschisă de cei 80.000 de spectatori prezenți pe stadion.

VIDEO Emmanuel Macron, huiduit la deschiderea Cupei Mondiale de Rugby

Președintele a urcat pe scenă în finalul ceremoniei de deschidere, iar fanii au început să-l huiduie. Macron a fost fluierat și în timpul discursului, aplauze auzindu-se abia la final, când a declarat deschisă competiția.

„Prieteni ai rugbyului, pentru noi, francezii, este o imensă mândrie să primim toate echipele Cupei Mondiale de rugby şi pe francezii noştri

Franţa speră să câștige această Cupă Mondială pe teren. Ea speră să o câştige și în inimile oamenilor. Cu ospitalitatea noastră, cu calitatea facilităţilor noastre şi cu publicul nostru. Declar deschisă cea de-a zecea ediţie a Cupei Mondiale de Rugby”, a spus Macron, potrivit digi24.ro.