Știri din fotbal internațional
Brazilia - Maroc, primul șoc al Mondialului, a avut două reprize total diferite: „De ce îți e frică, de aia nu scapi!”
0
Australia - Turcia, în Grupa D la Campionatul Mondial » Aici am fi putut fi noi: echipele probabile + cote
0
Stelea a ținut să-l contrazică în direct pe Răducioiu, după primul rezultat-șoc de la Mondial
0
Qatar - Elveția » Prima MARE SURPRIZĂ a Mondialului! Lovitură în minutul 90+5
6
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
Romania la cupa mondiala de rugby e precum steaua in CL, ciuca batailor. Singura performanta e participarea.
N-ai ce sa faci mai, in 2014 a invins Irlanda la peste 20 de puncte pe Franta, si la 40 pe Italia.
Ma abtin sa comentez ce am vazut ieri in meciul cu Irlanda pt simplul motiv ca desi am jucar rugby 12 ani, nu am inteles nimic din jocul echipei noastre. De obicei in meciurile de antrenament lasam adversarul sa paseze atat, il "supraveghem" si-l ducem catre tusa, nu am vazut niciodata atatea tuse, gramezi, placaje sus sau ratate, mingii pierdute in gramezile spontane...eu sper ca a fost un joc cu mare fereala de accidentari si ca toata miza va fi pusa pe meciurile urmatoare. OK pot sa inteleg ca intri in teren constient ca nu poti invinge Irlanda, ca nu ai un lot din care sa-ti permiti sa pierzi 3-4 titulari si joci "la limitarea scorului" era insa poate o buna sansa in fata unui numar record de spectatori sa joci altceva. Am sa revin dupa meciul cu Canada care sincer m-a impresionat cu Italia, sa vedem atunci daca sunte stejari, daci...etc. Hai Romania !!
Care milioane de Euro frate?. Tu esti intreg la minte. Noi nici macar nu avem suficiente echipe pentru divizia A, iar englezii au 3 sau 4 divizii si multe altele. Eu sa fiu sincer ma asteptam la un 60-0. Irlandezii ca si francezii sunt pretendenti la titlu. Trezeste-te amice.
corect.Si eu am urmarit meciul pe net cu comentariu britanic.Diferenta e ca aia inteleg fenomenul iar rugby-ul e un sport plin de fair-play. Irlanda e de departe cea mai buna echipa a grupei si in primele 4 favorite la castigarea titlului.Romania a iesit din 2 meciuri de foc cu capul sus, cu armele noastre, cu limite dar si cu mult suflet.Castigam urmatoarele 2 meciuri daca jucam la fel
ca si cum romania ar fi campioana mondiala la toate celelalte sporturi de echipa! si ne am permite sa lasam acasa una dintre echipele care participa editie de editie la cm de rugby! habar n ai cine sunt franta si irlanda n rugby sa ne putem masura cu ei! in fotbal nici macar nu visam pretenas la o cupa mondiala! unde cu jocul practicat de romania la ora asta ne am face de ras mult mai rau decat aici!
Felicitari Romaniei! Capul sus!
Sunteti buni comentatori aici pe gsp.La televiziunea britanica ce a transmis meciul,Romania a fost laudata pentru spiritul de lupta, eseul de final a fost considerat meritat iar apararea de la ultima faza a fost"outstanding".
infringere la 35 de puncte, eliminare jucator, margini pierdute, numar record de placaje ratate. Altfel spus, "inca o prestatie buna a Romaniei" pentru GSP. Sau, "meci slab" pentru orice alta tara care joaca rugby la Cupa Mondiala.
Nu e chiar asa. Uruguay si Namibia sunt sub noi.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.