mr90  •  15 Octombrie 2023, 08:29

Stau rau de tot cu moralul galezii ... Sa bati Australia si Fiji dar sa te incurci cu Argentina !

maistorkokir
maistorkokir  •  14 Octombrie 2023, 20:56

Interesanta partida, sferturile mondialului de rugby sunt impresionante, pacat ca nu scrieti mai mult despre aceste meciuri. Legat de partida, desi am tinut cu *** in mod evident, au fost multe greseli, gafe inexplicabile de ambele parti, mai ales de partea galezilor. Chiar si arbitrul n-a parut in cea mai buna forma, probabil fiind rezerva la inceput nu-si imagina ca va fi central, si posibil sa nu fi fost pregatit psihic. Galezii au comis-o rau de tot pe propiile repuneri din margini, nici Dan Bigger nu mai e cel care era candva(acum 8 ani marca din pozitii mai grele decat cea din care a ratat astazi). La Argentinieni, am fost shocat de lejerititatea cu care au incasat 2 eseuri, parca era apararea Romaniei sau a Namibiei. Galezii au avut 10-0 in prima repriza se parea ca n-au cum sa nu castige, dar la pume a contat spiritul eroic si de sacrificiu cu care au jucat pana la final. Pot spune ca a invins echipa nu neaparat mai buna. Deci poate fi considerata o performanta pt ***.