SPORTURI  »  RUGBY  »  AFRICA DE SUD - CANADA 66-7

VIDEO Demaraj în forță » Africa de Sud și-a asigurat punctul bonus contra Canadei, după numai 18 minute

Articol de - Publicat marti, 08 octombrie 2019 17:49

Africa de Sud și-a asigurat punctul bonus contra Canadei, în grupa B a Cupei Mondiale găzduite de Japonia, după numai 18 minute.

În acest scenariu derulat pe repede înainte pe stadionul Kobe Misaki din Kobe, Cobus Reinach a reușit cel mai rapid hat-trick într-un meci de CM, iar Springboks și-au asigurat locul în sferturile de finală.

Canadienii au rămas în 14 din minutul 35, Josh Larsen primind cartonașul roșu, iar până la final au fost 10 eseuri din partea sud-africanilor – 8 dintre ele convertite - pentru un scor de 66-7.

Miercuri se dispută trei partide:

• Argentina-SUA (grupa C)
  • Scoția-Rusia (grupa A)
  • Țara Galilor-Fiji (grupa D)

VEZI ȘI:

DINAMO - STEAUA 7-36 // „Roș-albaștrii” s-au impus categoric în derby-ul de la rugby cu Dinamo

Favoriții se impun! Franța și Noua Zeelandă, victorii la Cupa Mondială

CUPA MONDIALĂ // FOTO Irlanda a trimis Rusia acasă + Fiji, victorie clară în fața Georgiei

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”