SPORTURI  »  TENIS  »  CINCINNATI

Adversară de coșmar pentru Halep în turul 2 la Cincinnati » A pierdut ambele meciuri cu ea

Articol de GSP - Publicat marti, 18 august 2015 19:25

Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua miercuri împotriva franțuzoaicei Kristina Mladenovici, locul 40 WTA, în turul al doilea al turneului Premier 5 de la Cincinnati.

În prima manșă, Mladenovici, 22 de ani, a trecut cu scorul de 6-2, 6-1 de Daniela Hantuchova din Slovacia, locul 68 WTA, beneficiară a unui wild card. Partida a durat 56 de minute.

Halep este acceptată direct în turul al doilea, în calitate de cap de serie numărul 3. Mladenovici a cîștigat ambele partide disputate pînă în prezent cu Halep.

Românca a fost învinsă în 2014, în prima manșă a turneului de la Paris, cu scorul de 7-6 (1), 6-4, de Mladenovici, iar anul acesta, în iunie, cu scorul de 2-6, 6-0, 7-6 (4), în sferturile de finală ale turneului de la Brimingham.