TENIS  ·  KREMLIN CUP

Begu și Buzărnescu, eliminate și la dublu » Adversarele nu sunt în Top 150 WTA

Articol de GSP - Publicat marti, 16 octombrie 2018 20:07

Perechea formată din Irina Begu și Mihaela Buzărnescu, cap de serie numărul 1, a fost eliminată în turul 1 de la Kremlin Cup de cuplul rus Olga Doroșina/Polina Monova, scor 2-6, 1-6.

Surpriza e uriașă, ținând cont că Begu ocupa locul 25 WTA la dublu și Buzărnescu era pe poziția a 27-a mondial, în timp ce adversarele erau în afara topului 150. Olga Doroşina se află pe locul 180, iar colega sa pe 206.

Totuși, cele două românce vor pleca acasă cu un cec în valoare de 4.090 de dolari. Atât Irina Begu cât și Mihaela Buzărnescu au fost eliminate și din proba de simplu de la Moscova.

Citește și: OFICIAL / UPDATE Simona Halep, primele explicații după ce S-A RETRAS și de la Moscova: "Sunt dezamăgită"



Ministrul sportului, surprins la mare într-o mașină pe cheltuiala Registrului Auto Român. O camera la Hotel Sport pentru cei din sistem e 30 de lei
Libertatea
Comentarii (4)
ray51  •  17 Octombrie 2018, 11:34

Toata gasca cea fudula asezata in cap de masa se intoarce in Romania cu regretul de-a fi vazut prea putin din lumea lui Putin !

Andronic Popovici  •  17 Octombrie 2018, 09:51

daca tragi linia ,cu patru mii de dolari ,acoperi drumu ,cazarea si restu ,nu stiu ele stiu mai bine ,dar facutu de ras si penibilitatea momentului ,cat costa ?chiar nu tin un pic la personalitatea lor ,sau au vazut la case mai mari ,ex." Campioana mondiala "care sa facut de ras in China ,acum in Rusia ,ce ia mai ramas America pe care o poate face la Singapore si atunci de ce sa nu fim mandrii la o suta de ani .

st.il.  •  16 Octombrie 2018, 23:16

Astea două , ce mai au măi frate ?!...

Vezi toate comentariile (4 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
15:30 Documentar, Il Luce
Episodul 11 - Brescia Romena
TVR 1
17:00 Fotbal, Premier League
Liverpool - Burnley
Eurosport
17:30 Fotbal, Liga 1
Hermannstadt - FC Voluntari
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Fotbal, La Liga
Osasuna - Celta Vigo
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
18:15 Fotbal, Serie A
Lazio - Sassuolo
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
19:30 Fotbal, Premier League
Sheffield Utd - Chelsea
Eurosport
20:30 Fotbal, La Liga
Valladolid - Barcelona
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
20:30 Fotbal, Serie A
Brescia - Roma
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
22:00 Fotbal, Premier League
Brighton - Manchester City
Eurosport
22:45 Fotbal, Serie A
Juventus - Atalanta
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
23:00 Fotbal, Serie A
Atletico Madrid - Betis
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
Program TV complet

Liga 1