Alte știri din fotbal
„Gata, nu mă mai întrebați asta” » Gigi Becali a surprins și a făcut anunțul în direct: „Așa a fost și la Edi Iordănescu”
0
Rapid a confirmat în premieră interesul pentru antrenor: „Ni-l dorim, o să luăm legătura cu impresarul”
1
Daniel Pancu și-a anunțat cu jumătate de gură plecarea de la CFR Cluj: „Nu ascund lucrul acesta”
0
Ce a făcut Elias Charalambous după a refuzat-o pe FCSB: „Am ridicat nivelul în ultimii ani”
0
Știri din fotbal internațional
Înainte de Mondial, Norvegia a aprobat legea de care mulți cetățeni nici nu voiau să audă
0
Norvegia și-a anunțat lotul pentru Campionatul Mondial » Odegaard și Haaland, nelipsiți din echipă + Mai multe absențe notabile
0
Pedro, mesaj emoționant la despărțirea de Lazio: „Priveam în sus și admiram cu mândrie”
0
Înainte de finala Champions League, Luis Enrique a numit „cel mai bun antrenor din toate timpurile”: „Într-o zi o să facă și asta”
0
Lifestyle
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
3
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
11
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
1
Marea Britanie ia o decizie fără precedent privind sancțiunile Rusiei, ...
Libertatea
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Reprezentanții firmei care a făcut revizia susțin că liftul din Palatul CFR ...
Libertatea
Raspunsul Biancai a fost superb: eu nu comentez declaratiile lui Kerber, eu las tenisul meu sa vorbeasca. Un raspuns mai bun decat asta nici ca se putea da. E clar ca Kerber nu a inghitit usor aceste doua infrangeri si nu s-a mai putut abtine. Muguruza saraca a fost atat de tare umilita de Bianca incat nu a mai avut ce sa spuna. Ii doresc Biancai sa mai joace anul asta cu Kerber si sa reuseasca sa o bata asa cum a batut-o pe Muguruza
Bianca trebuie sa slabeasca vre-o 5kg, trebuie sa isi "ajusteze" muschii de la picioare care sunt putin cam voluminosi pentru tenis. Si mai trebuie sa isi rezolve problema cu serva ca are o problema aici. Pana la 20 de ani are timp sa faca asta daca este constienta de problemele astea. Ar putea domina multa vreme tenisul feminin cu jocul ei "all court" gen Federer. In tenisul feminin actual toate jucatoarele joaca de pe "baseline". Multe din ele vor fi frustrate cand vor juca cu Bianca pentru ca vor descoperi cat de limitate sunt ele
Daca cineva chiar are probleme medicale in mod repetat la un turneu, poate ar trebui sa ia in calcul retragerea. Cum a facut Serena acum 2 zile, Nadal saptamana trecuta samd. Chiar crezi ca alea au probleme medicale cand dau in minge cu 200kmh si alearga dintr-un colt in altul al terenului ca apucatele. Cel putin Sarapova si Wozniacki sunt niste trisoare de prima mana, sper sa nu devina si Andreea.
ideea e ca medical time out-ul functioneaza de zeci de ani. dece sa fie scos acuma doar pentru ca o frustrata nu poate suporta sa piarda de doua ori in 6 zile de la o pustoaica? si kerber a apelat la el de zeci de ori in cariera ei . nu vad dece nu ar apela si Bianca. Pana la urma Kerber a pierdut nu din cauza acelei pauze. A avut setul 3 la dispozitie, putea sa il castige si sa dovedeasca ca e mai buna ca Bianca. Dar nu a fost asa pentru ca Bianca a surclasat-o la toate capitolele
se vedea ura din ochii ei. Baietii sunt prieteni intre ei, se saluta, vorbesc in vestiar intre ei. La fete nu este asa.
ce se pricep oamenii de aici brusc la tenis. nu uitati ca daca nu era Halep voi inca credeati ca tenisul se joaca cu piciorul.
Felicitari Bianca ! Nu tine seama de ofticata de Kerber sau a altor concurente... e normal sa devina ofticata fiind umilita in asa hal. Kerber se considera una din top 10 si o tenismena cu notorietate. Ii este greu sa inteleaga ca este si un moment al retragerii pentru a face loc celor mai tineri. Eu consider ca ar trebui sa se infiinteze si o alta versiune a tenismenilor seniori, care sa jonace mai mult de placere si nu pentru a concura.
2 pauze medicale pe turneu...?hahahaha.... si daca cineva chiar are probleme medicale, ce trebuie sa se intample?...sa fie descalificat ?..:)
Hai stai cuminte, eu nu vorbesc de sindromul "babe, set and match". Daca te intrebi de ce Kvitova e mereu mai bagata in seama decat Halep (desi provine dintr-o tara mai mica decat Romania) ai raspunsul daca reusesti sa intelegi ce am scris mai jos. Daca nu, asta e, bafta.
"doua conturi"?? cred ca ma confunzi. aveam un cont pe aici, "baruch" (l-am sters). esti mai paranoic decat credeam, neprietene. si nu confunda marketingul cu tenisul. nici nole nu e favoritul presei si al publicitarilor si ramane totusi nole. dupa capul tau, genie bouchard e mai valoroasa decat kvitova. ca sa nu urc pana la simona.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.