Alte știri din fotbal
Suma pe care o pierde echipa lui Gigi Becali după ce a acceptat ca meciul cu Dinamo să se joace pe Cluj Arena
0
FC Voluntari - Petrolul, în etapa 5 din Superligă » Iată echipele de start!
0
Raul Opruț, înainte de Rapid - Dinamo: „Suferim mult în România din acest punct de vedere”
0
Craiova a stabilit un nou record la vânzarea de abonamente
1
Știri din fotbal internațional
PSG, aproape de o nouă lovitură: 55 de milioane de euro pentru o nouă opțiune în atac
0
Reîncepe Süper Lig: colecție de vedete și 10 români la start » Favorite la titlu, transferuri, echipe-tip
1
Inter și Lazio au modificat de urgență termenii transferului!
0
Cvadruplul campion al României cu CFR Cluj a fost prezentat la CSKA Sofia
0
Lifestyle
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
3
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet
5
După Tulcea, o nouă sală polivalentă ultramodernă e 99,99% gata în România » IMAGINI + marea problemă
7
Taxe noi și amenzi usturătoare pentru TIR-urile din București. Ce a decis ...
Libertatea
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor ...
Adevărul
Cum arată astăzi stadionul din Caracal: IMAGINI și un mare paradox
GSP SPECIAL
Procurorul adus în tricou rupt la instanță și proba vitală „uitată” de ...
Libertatea
După sintagma „umorul englez“ te-ia fi așteptat ca britanicii să aibă simțul umorului, a (auto)ironiei, al sarcasmului… OMG!
SI EU AM INTELES TOT ...INVERS
Prezentatorul britanic Adil Ray, insinuând că Emma Răducanu, de ce nu și Simona Halep sunt cu origini românești=ospătărițe, a provocat, voit, o controversă, într-o AFACERE, pur britanică! Mândria britanică a fost „șifonată” la Wimbledon de Ajla Tomljanovic, cu origini probabil în spațiul ex-iugoslav, născută într-(un)o fost(ă) dominion/colonie britanic(ă), spunem Australia! Apoi și Discursul lui Piers Morgan, care s-a schimbat total după victoria de prestigiu din finala, cu Leylah Fernandez (6-4, 6-3), de la US Open 2021, altă țară fostă colonie britanică! Invinsa, Leylah, era tot cetățen din Imperiul Britanic, cu părinți din Ecuador și Filipine, tot dintr-(un)o fost(ă) dominion/colonie britanic(ă), acum spunem Canada! Suntem mândri de Emma și datorită tatălui ei, care i-a dăruit, la naștere, sânge și spirit românesc de învingătoare, iar de la mama ei, Renee, care este din Shenyang (China), a moștenic înțelepciune și putere mentală! Îi mulțumim cetățenei britanice, Emma Răducanu, cu origini românești, pentru marea victorie a ei și pentru faptul că n-a uitat-o pe „mamaia” de la București! Thanks, Emma/谢谢,艾玛 /Xièxiè, ài mǎ!
A doua parte e valabila pentru orice club. Jucatorul X e bun cat timp joaca la "noi", preferabil gratis. Cand a plecat sau cere bani e cel mai bun din lume.
ultima propozitie a ta e o fortare nereusita, comparam principiile de natiune,etnie si rasa cu ce se intampla la un club de fotbal, unde problema nu e rasa sau etnia cuiva, ci lipsa de bani . prima parte a comentariului de nota 10 in schimb
Are dreptate Titiduru22. Individul ala care se da britanic ,se pare ca e venit din India si vrea sa fie bagat in seama. Daca era destept nu posta asa ceva. Chelneritele engleze sunt tot romance?
Se poate aplica si la noi. Cand castiga e roman, cand pierde e ungur, rom, machidon. Cand joaca gratis e "caine pana la moarte", cand cere banii e cel mai slab jucator din lume.
ceva or fi facut si aia bine ca totusi dpdv economic ,al educatiei si cercetarii, sportiv samd sunt la ani lumina in fata noastra
Nu doar beat..beat ca un p.or.c
Ți am dat like..e chiar o întrebare f buna..deja cu îngenuncheatul asta au ajuns să fie fluierați peste tot,inclusiv în propria țară..mă refer la nationala lor de fotbal..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.