SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

CTP, despre duelul Simona Halep - Serena Williams: „Urmează meciul secolului! De ce spun asta”

Simona Halep // Foto: Guliver/GettyImages
Simona Halep // Foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 ianuarie 2019 11:36

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS 6-2, 6-3 // Liderul mondial a trecut azi de Venus Williams, scor 6-2, 6-3 și o va întâlni în „optimi” pe Serena. Cristian Tudor Popescu susține că momentul de declic al Simonei la Australian Open a fost reprezentat de victoria cu Kaia Kanepi, din turul 1.

„De la primul meci cu Kaia Kanepi, Simona și-a dat drumul și va urca în acest turneu de la meci la meci. Urmează acum meciul secolului cu Serena Williams!

De ce spun asta? Pentru că Serena e acum într-o revenire de formă, se apropie de valoarea ei maximă. Simona urcă și ea spre vârf acum. Întotdeauna, când două mari jucătoare se întâlnesc într-o asemenea intersecție, iese un meci deosebit. Practic joacă finala din «optimi».”, a declarat Cristian Tudor Popescu la TV Digi Sport.

Cine merge în „sferturile” Australian Open 2019?

Simona Halep
Serena Williams

Citește și:

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS 6-2, 6-3 // Halep - Serena, șocul din „optimile” Australian Open » Jumătate din „misiunea Williams”, îndeplintă: Venus, OUT!

Citește și:
Scăpat din calvarul de la CFR Cluj, fotbalistul s-a fotografiat alături de iubita celebră » A participat și la Survivor România
Superliga
Scăpat din calvarul de la CFR Cluj, fotbalistul s-a fotografiat alături de iubita celebră » A participat și la Survivor România
Răsturnare! Gigi Becali ia doar 1,5 milioane pe Daniel Bîrligea » Condiția să primească și restul banilor: „Dacă nu, vine înapoi”
Superliga
Răsturnare! Gigi Becali ia doar 1,5 milioane pe Daniel Bîrligea » Condiția să primească și restul banilor: „Dacă nu, vine înapoi”
„Vă zic 100%!” » Românul care a jucat la Frosinone îl pune în temă pe Daniel Bîrligea: „Nu există așa ceva la ei!”
Superliga
„Vă zic 100%!” » Românul care a jucat la Frosinone îl pune în temă pe Daniel Bîrligea: „Nu există așa ceva la ei!”
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
Campionate
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
FOTO Mitsubishi readuce la viață un nume legendar
Profit.ro
FOTO Mitsubishi readuce la viață un nume legendar
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo

Imaginile weekendului: un potop de fani copleșește un munte pentru un campion mondial al Franței!


Comentarii (25)
capca1
capca1  •  19 Ianuarie 2019, 12:23

CTP, acest guru care a fost creat pentru a le ști pe toate : de la ciclul menstrual al șocâtelui de câmpie la gândacii de pe fața ascunsă a Lunii . Noi, poporul român, ducem dorul lui Vodă, al unicului chemat, al celui care le știe pe toate ! Iar Multpreaîncruntatului îi place să se erijeze în atoatecunoscătorul ... În materie de tenis de câmp CTP este un chibiț, ca la table-n Cișmigiu, a dat și el două mingi la perete și , brusc, a avut o revelație: “Buei, îs bun, dă-mă ***!”. GSP ar fi putut cere opinia unui Năstase, Țiriac sau mai știu eu ce Ruzici dar, mnneeah, las’ să spuie CTP-ul cum e cu mingiuța !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

apollon
apollon  •  19 Ianuarie 2019, 12:31

Asta este nebunul secolului trecut si al actualului secol. Mai rar sa aiba unii asemenea sansa. Si prezentat oficial dupa fiecare meci al Simonei.

177015329491574
Gheorghe Clejanu  •  19 Ianuarie 2019, 12:15

Felicitări Simona ! In legatură cu ctp, dacă pierdea începea să dea sfaturi, acum spune meciul secolului ,total greșit. Am vrea noi,dar uităte la palmaresul celor doua, domnule* antrenor de amatori*

Vezi toate comentariile (25)
Comentează