Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Mi-l amintesc pe Micea Diaconu dintr-o scenneta transmisa TV si credeam ca va face cariera. Mi se pare ca s-a risipit pe sine refugiindu-se in Parlamentul European si in aceasta campanie electorala. Cred ca face buna pereche cu actorul iesean care joaca rolul de sot al pincipesei Margareta
Si noi am ratat castigarea cupei Davis. Am jucat cu cupa pe masa prima data la Los Angeles, a doua oara la Bucuresti. Am pierdut dublul Tiriac- Nastase contra Smith-Van Dilen, desi ai nostri au dominat cativa ani buni. Nastase l-a abandonat pe Tiri jucand alaturi de un strain si la ora meciului nu-si vorbeau. Am, facut 300 km ca sa pot urmari intalnirea parasind dezamagit capitala. Sarbii au constituit in permanenta un spirit de echipa inegalabil
Credeam ca a murit vreunu din ei...
Si noi am ratat castigarea cupei Davis. Am jucat cu cupa pe masa prima data la Los Angeles, a doua oara la Bucuresti. Am pierdut dublul Tiriac- Nastase contra Smith-Van Dilen, desi ai nostri au dominat cativa ani buni. Nastase l-a abandonat pe Tiri jucand alaturi de un strain si la ora meciului nu-si vorbeau. Am, facut 300 km ca sa pot urmari intalnirea parasind dezamagit capitala. Sarbii au constituit in permanenta un spirit de echipa inegalabil
altul care a invatat istoria Romaniei din manualele scolare in comunism...in fata caror imperii tineau ai nostrii steagul sus? in fata turcilor, din fata carora in rarele randuri cand nu plateau tribut, se retrageau in codrii si-si ardeau satele si otraveau fantanile ca veneau aia si-i treceau prin sabie? iar in rest mergeau cu capul plecat la Stambul platind birul cerut? in fata imperiului austro-ungar, care in fond nu a facut altceva decat a educat si cizelat o parte a tarii?...stii, daca citesti, poti afla chestii...numa zic
Da ma, de asta de-a lungul istoriei, sarbii nu au existat ca natie in timp ce ai nostri inca mai tineau steagul sus pe gard in fata imperiilor, ca aveau sange in instalatie nu ca romaniii, da in instalatia de racire!
Respect! Comparați conferința asta și spiritul lor de luptă - cu ce-au făcut băiețașii noștri cu calificarea la Euro 2020 (atitudine, joc, declarații ...). Și atunci tragi linie și te gândești că mai bine te uiți la Serbia în cupa Davis decât la România la fotbal ...
Oameni buni, faceti traducerea in mod corect: "nobody let me down in these 20 years" se traduce "nimeni nu m-a dezamagit in acesti 20 de ani", nu ca "nimeni nu m-a lasat sa cad..." of,of...
Am cunoscut multi sarbi, au suflet mare, vana multa, sange in instalatie. Romanii nu prea. Noi suntem, vorba lui Stoichkov, mamaliga. Pacat.
Domnule Dinu, ati citit declaratia sarbului ? Zice ca ramane alaturi de echipa, nu conteaza in ce postura..Adica , cum puteti sa titrati..S-a retras DEFINITIV din tenis..?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.