Alte știri din fotbal
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
0
Schimbări majore în clasamentul din retur față de ierarhia la zi » Rapid, OUT din play-off! Două echipe sunt pe primul loc
0
Reacția genială a lui Daniel Pancu, la 48 de ore după victoria cu FCSB » Aluzie la Ionuț Chirilă: „Ar fi invidios”
0
Angelescu a spus fără ocolișuri care va fi componența play-off-ului: „Să fim serioși”
0
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
Familia minorului de 13 ani implicat în crima de la Cenei ar putea încerca ...
Adevărul
Anghel Iordănescu, uluit de dosarul de la Securitate al lui Ștefan Kovacs: ...
GSP SPECIAL
Renta viageră pe care Sandra Izbașa o primește lunar de la statul român. ...
Libertatea
Hai sa-ti explic cum sta treaba, nu e chiar foarte dificil, e matematica de clasa I. Cand ajungi pe locul 1, nu mai poti urca in clasament. De asta Kerber, ce sa vezi, n-a mai urcat, a coborat :) E greu sa-ti pastrezi nivelul, nu e niciun ghinion, Kerber a avut un an in care a muncit enorm (si probabil isi incepuse pregatirea dinainte), dupa care este tentant sa o lasi mai moale, practic o data cu vacanta s-a relaxat incat nu a mai jucat la acelasi nivel. Si i-a trebuit un an sa revina cat de cat acolo. Pana la urma asta face diferenta intre jucatoare ce rezista in timp si jucatoare cu cate un rezultat mare obtinut ocazional. Jucatoare ca Ivanovic, Pennetta, Kerber, Ostapenko, Muguruza... toate aveau tot ce le trebuie sa stea in topuri ani de zile, dar spre deosebire de cele pe care le vedem acolo sus an de an, n-au avut aceeasi ambitie si motivatie. Cred ca asta se explica si in absenta lui Wozniacki din topuri pentru o perioada. Oricum eu cred ca ea vorbeste despre altceva aici, ce-o fi crezut, ca se transforma daca ajunge in varf?! Pare cu o usoara tenta depresiva fatuca, ar trebui sa aibe grija.
Halep cu bune cu rele are meritul constantei in competitie indiferent ce comenteaza unii si altii. Halep daca reuseste sa-si puna la punct mentalul da de pamant cu orcine si s-a si vazut asta. Totul se joaca in capul ei si personal cred ca daca o sa reuseasca un GS oarecare vor veni si altele.
Woz... are dreptate. Locul 1 dupa ce l-ai atins ii cam cu ghinion. Se vede la ea si nu numai. Kerber dupa ce a ajuns pe locul 1 dupa niste victorii memorabile l-a piedut si-si revine foarte greu, la fel si Muguruza care cum simte ca nu are sanse declara forfait. Simona a rezistat mai mult timp si se pare fara ghinion dar nici n-a spart gura targului. Mare lucru daca nu va cadea la sorti in primul tur cu Serna ca la openul american cu Sarapova, dar eu i-as dori Karolinei sa cada cu Serena. :)))
Asta chiar e frustrata rau! :-))) De cand a castigat GS-ul australian vorbeste nonstop si de multe ori e total lipsita de bun simt la adresa altor jucatoare tot umflanduse pe ea necontenit. Sunt alte mari jucatoare care sunt cu mult mai modeste si nu-si mai slefuiesc zilnic cultul personalitatii. Se vede ca are radacini prin tarile de est. :-))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.