Alte știri din fotbal
Adrian Mutu a numit favorita la titlu în Superliga: „Are un plus”
0
Ce răsturnare! Cu sabia falimentului deasupra capului, clubul din Liga 2 evită dezastrul: „Mesajul este clar”
0
Două transferuri în Superliga » Era văzut „noul Ronaldo”, dar acum ajunge în România
2
Florin Prunea: „Ei fac echipa perfectă în Liga 1”
1
Știri din fotbal internațional
Arsenal, te simți?! Anthony Gordon, discurs viral despre diferența dintre Champions League și Premier League: „Necruțător!”
0
Ce lovitură! După Ronaldo, vor să-l convingă să semneze și pe Ousmane Dembele
0
PAOK, tragedie și acum 27 de ani » Asemănările cu accidentul din județul Timiș
0
Cristi Chivu și jucătorul lui s-au amuzat copios: „Atunci să-l punem în poartă!”
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
Pereți desenați, gumă pe mobilier, pături arse – un cabanier explică de ce ...
Adevărul
„Îl pregăteam pentru Liga Elitelor” » Dezvăluiri despre problemele neștiute ...
GSP SPECIAL
Anders Aslund, fost consilier al lui Boris Elțîn și expert în geopolitică: ...
Libertatea
Mai baiatule, poate ca Federer e cel mai bun din toate timpurile (ce va place sa folositi expresia asta inventata de prosstti pentru prosstti), dar cu siguranta nu e cel mai bun din ultimii 4-5 ani. Nici pe departe. Altfel, cum se face ca doar cand joaca cu Nole la grand slem-uri face atat de multe greseli "nefortate" exact in momentele importante ale meciului? Ia sa vedem, ca zici ca te "pricepi" la tenis desi, evident, nu esti deloc istet.
nu pot spune ***, din cauza asta ai mari dureri de cap!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Criss1981 cred ca esti profan in aprecierea acestui sport.Federer e cel mai bun tenisman din toate timpurile.Nole este un atlet excelent din tenis ce are un moral excelent ce-i asigura minimul de greseli nefortate(aspect foarte important in tenis).Tu n-ai inteles nici ca finala e pierduta de Federer si nu castigata de Nole....DOVADA:numarul mingilor de break.....ele spun totul.Cred ca te uiti degeaba la acest minunat sport.
ai vazut alt meci !! Djokovic a fost mult peste Federer !!! greselile care le.a facut anonimul ,,balerin,, au fost greseli impuse de adversar,unul foarte puternic si cel mai bun la ora actuala, Nole la 100 % matura si acum cativa ani in 3 seturi pe jos cu Federer si Nadal !!!
stai jos si da.ti o palma,nu pot compara un campion cu un rebut slab ca Nadal !!!! niciodata!!! nici in cele mai bune timpuri ale lor....eu tot pe Djokovic in consider cel mai mare indiferent de ce a fost acum cativa ani !! palmaresul e de partea lui Nole cu ambele femei Nadaluta si Federera !!! si ai sa mai vezi multe de la Nole in urmatorii ani...o sa.i depaseasca de departe la toate capitolele pe jucatorii de bambus ca Nadal si Federer !!!
Nole nu o sa joace niciodata tenis frumos cum joaca Federer chiar si Djokovici a spus ca e probabil unul din cei mai buni tenismeni din lume.Aseara daca ai vazut meciul Federer a pierdut pe mana lui a facut niste greseli nefortate nu ca a fost mai bun djokovici
Nici Nadal si nici Djokovic nu au talentul lui Federer dar cu foarte multa munca acest mic deficit se recupereaza. Din pacate pe Nadal l-au afectat accidentarile caci altfel era constant o lupta in 3. Pe de alta parte, Federer este talent pur si atunci cand crezi ca ar trebui sa se retraga el se reinventeaza si revine acolo sus. Desi a stat atatia ani pe primul loc al clasamentului ATP eu nu l-am vazut accidentat niciodata. Se vede ca iubeste nespus ceea ce face. Cat despre criss1981 nu ar trebui bagat in seama caci asta asteapta. Sa aiba activitate. Si este valabil pentru toti care se apuca sa-si verse frustrarile pe forum in loc sa comenteze civilizat. Daca ii ignori total se vor lasa de meserie. In final tin sa-l felicit pe Djokovic pentru jocul de aseara si pentru titlul obtinut.
nu conteaza ca a castigat Nole ,adevarul grait de acesta la adresa lui Federer nu a fost unul de complezeta si asta spune multe .
Fortza Nole!
esti un frustrat ***, eu sunt fan Nadal de 10 ani si totusi admit talentul si genialitatea lui Federer. Si trebuie sa retii ca Rafa il batea constant pe Federer cand erau amandoi la 100%, Djokovic (asa se scrie ziaristule) avea palmarea negativ cu amandoi cand timp cei din urma au fost macar la 80% din potential.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.