SPORTURI  »  TENIS  »  BIRMINGHAM

Eliminare pentru Monica Niculescu în primul tur de la Birmingham! A pierdut în 3 seturi cu Zahlavova

Articol de GSP - Publicat marti, 16 iunie 2015 20:30

Monica Niculescu, locul 49 WTA, a ratat calificarea în turul doi al turneului de la Birmingham, dotat cu premii în valoare totală de 731.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiției.

Niculescu a fost învinsă, în runda inaugurală, cu scorul de 6-2, 3-6, 6-2, după o oră și 54 de minute, de Barbora Zahlavova Strycova (Cehia), cap de serie numărul 10 și poziția 28 în ierarhia mondială.

Pentru participarea la turneul de la Birmingham, Monica Niculescu va primi un punct WTA și un cec în valoare de 2.280 de dolari.

Monica Niculescu a pierdut, luni, finala turneului de la Nottingham (Marea Britanie), fiind învinsă în finală de Ana Konjuh (Croația), scor 1-6, 6-4, 6-2.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”