Alte știri din fotbal
Ionel Gane îi ține locul lui Mircea Lucescu și a vorbit înaintea meciului din Slovacia: „M-a sunat de la spital. I-am spus că...”
0
Daniel Bîrligea, incert pentru amicalul cu Slovacia: „Are o problemă musculară”
0
Nicolae Stanciu, înainte de Slovacia - România: „A fost un șoc ce s-a întâmplat ieri” » Anunț important: „A fost ultima șansă pentru mine”
0
Ioan Andone: „ Am vorbit cu Mircea Lucescu astăzi. Trebuia să stea acasă”
0
Știri din fotbal internațional
Selecționerul adversarei din Liga Națiunilor amenință: „Fără experimente! Parcăm autocarul și ne calificăm”
0
Ofertă disperată făcută noului manager al lui Drăgușin » 70 de milioane de euro pentru a evita retrogradarea!
0
Biletele pentru Euro 2028, mai ieftine decât un loc de parcare la Cupa Mondială 2026
0
VAR în Premier League? 8.000 de fani englezi s-au pronunțat
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
"va debuta pe iarba de la Wimbledon, pe 1 iunie". Articol publicat Vineri, 28 Iunie. BB (bravo boilor) !
Jurnaliștii de la Tennis Magazine au o pozitie corecta in ceea ce o priveste pe Simona. Dar nominalizarea Serenei e trasa de par.
Mi se pare foarte normal ca Simona sa nu fie intre favorite. Dar nu pentru ca, vezi bine, "are un istoric al infrangerilor rapide la Wimbledon". Si la AO a pierdut in primul tur in 2016 si 2017 iar in 2018 a jucat finala. La Londra a atins in ultimii 5 ani cel putin sferturile de 3 ori, deci sta chiar mai bine decat era la Melbourne anul trecut. Nici prezenta Vikai Azarenka nu mi se pare un motiv pentru care sa nu avem incredere intr-un parcurs lung al Simonei. De cand Simona a aparut in prim-planul circuitului a batut-o de fiecare data pe Vika, in turnee GS, inclusiv la Wimbledon in ultima partida directa. Insa forma ei nu o recomanda in niciun caz pentru un rezultat bun. Dar asta e cu totul altceva decat celelalte motive. Iar in privinta favoritelor: sunt curios cand se vor plictisi specialistii de la nominalizarea Karolinei Pliskova pe lista primelor 2-3 favorite ale unui turneu. Cred ca fac precum jucatorii de cursa lunga la LOTO: joaca aceeasi varianta ani intregi in speranta ca legea numerelor mari le va asigura si lor candva succesul. Tot nominalizand-o pe Pliskova care pana anul trecut, cand a atins optimile, n-a trecut de turul 2 la Wimbledon se poate intampla, cumva, sa reuseasca ceva la un moment dat. Cine poate sti?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.