Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Hai sictir! Canta la alta masa.
dar tu ai uitat cum plangeati toti cand a intrat becali in puscarie impreuna cu sclava lui meme ...negoita este un prost tu ce esti?
BRAVO! Pe langa asta,mai avem si un sistem re^tardat de impozitare care nu are nicio legatura cu situatia economica din tara. Calculand in functie de puterea de paritate,samd,organizaţia Internaţională a muncii,dintr-un studiu facut pe vreo 60 si ceva de tari,Romania era pe locul 47,SUB unele state africane... In e bine in plm ca ne-am imprumutat miliarde la FMI sa bagam in bancile straine din Romania... Ori poate am stimulat economia cum zice clasa politica,cine stie...Cica Romania s-ar fi imprumutat doar sa stimuleze economia,asta dupa ce clasa politica zicea ca nici macar nu o sa fie criza la noi...Acum observam ca nu avem 2 mld sa ne scoatem singuri aurul din pamant:))
pai de unde sa investeasca statul roman in sport si in oameni de valoare daca trebuie sa cheltuiasca 3200 de roni pe luna ca sa intretina hotii si violatorii in puscari...sau sa mareasca salariile parlamentarilor si senatorilor in fiecare an...daca eram in locul simonei sau a oricarui sportiv in momentul in care cineva ca ponta sau basescu imi pronunta numele apaream la televizor si ii bagam in mamele lor fara nici o jena....putin stiu ca tatal simonei si-a vandut apartamentul pentru a pleca cu ea in sua ca in Romania nu o baga nimeni in seama si acum ne batem cu caramida in piept ca suntem mandri de ea ....RUSINE IPOCRIZIEI ROMANESTI!!!
poi pe tine nu te mai lumineaza nimeni...probabil esti si mai negricios din fire. Pe tine te deranja faptu ca este vb.de 50.0000....poi si 50k prostule de ar fi,tot nu si-ar permite 90%din copii din Romania. Si scriu de pe telefon acum,nu folosesc laptopul...Si cel mai tampit analfabet care nu a fost in viata lui o zi la scoala intelege acest principiu...Ma rog,ce dracu sa ii zici lui Piti Talent... Adi stelistu...:) Cine sa te mai lumineze pe tine...
Cum cu "nada"? Pune măcar 16%, dacă nu 24%, și la 500.000 vezi că și-au scos măcar deplasarea miniștrilor la meciul Simonei, plus semințele.
Ce noroc am eu "si multi altii" ca mine cu unu' ca tine care vine sa ne explice subiectul "in sine" pe care nu-l intelegem. Mare noroc, zau! Mai zi-ne, mai lumineaza-ne.
Tu cred ca nu intelegi subiectu in sine,la fel ca si multi altii...Nu e vb. de 500.000,poate nici 250.000,insa traim in mileniul cancanist,subiectele "trebuie sa vanda". Idea e in felul urmator,salariul MEDIU in Romania este de 16 milioane,plus sau minus,ma rog,nici nu are importanta suma exacta.Este imposibil sa iti finantezi copilul din asa ceva,IMPOSIBIL.Trebuie sa platesti facturi,mancare,haine,alte cheltuieli samd...Plus ca muncind ca robii cate 8-12 h pe zi,numai la tenis nu te mai gandesti pentru copilu tau. in concluzie,doar un pic procent au acces la asa ceva. Statu nu te ajuta. Deja si fotbalul este 'prea scump' pentru unii...Si acolo copii isi platesc deplasari,echipamen
IN SFARSIT,IN SFARSIT,UN ARTICOL CARE SPUNE CEVA IN GSP. Daca ati face mai multe articole de acest gen,da,atunci ati putea spune ca va pasa de sport... Pana acum... Legat de acest subiect,FOARTE ADEVARAT,ASTA ESTE SITUATIA. In ROMANIA,din pacate,de cele mai multe ori doar copiii cu bani au acces la sportul de performanta. MAI ALES IN SPORTURI PRECUM TENISUL ESTE NEVOIE DE ANUMITE LUCRURI . Deja si in fotbal aceste lucruri incep sa conteze din ce in ce mai mult. Poate ca Hagi sau Dobrin,traind in zilele noastre nu ar fi ajuns asa fotbalisti. EXEMPLU CEL MAI BUN ESTE MESSI. In Messi daca nu investea BARCELONA 10.000 $ acum 10-15 ani,nu mai ajungea sa castige balonul de aur...
nu ca as fi de acord cu JieGSepe, dar asta e realitatea cand e vorba de tenis. Simona e un caz fericit ca a avut posibilitatea sa ajunga in tenisul mare. Nivelul de trai in Ro e jalnic si procentajul dintre un copil talentat si parinti care pot suporta cheltuielile este extrem de mic. Nu e neaparat sa cheltui 3K $ pe luna de cand ai 4 ani, poate atunci cheltuia doar 400$ iar in timp sumele treceau de 5000 pe luna. Cum ziceai si tu, nu avem de unde sa stim ce fel de sacrificii au facut parintii, dar sigur nu orice roman si-ar asuma un asemenea risc (asta daca are si posibilitatea)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.