Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Chestia e ca peste tot e la fel. Se baga multi bani intr-o junioare si sa nu credeti ca prin vest banii vin de la federatii. Sigur in alte tari exista sponsori, academii care te ajuta, la noi nu prea. Dar nici nu ar fi normal sa se dea bani publici pt ojucatoare profesionista. Reveniti cu picioarele pe pamant. FRT trebuie sa asigure cadrul de organizare, sa ajute antrenorii (care se pot ocupa de multi copii, chiar si amatori) si mai ales sa faca turnee futures. Iar aici stam chiar bine avrm multe turnee mici care sa-i ajute pe juniori
Calculul e simplist. Se pleaca de la afirmatia lui Cosac (ea insasi discutabila) se aplica suma minima de 3000 de euro lunar la cei 14 ani si iata jumatatea de milion. Sincer ma indoiesc ca pentru un copil de 4 ani care invata tenis se cheltuie 3000 de euro pe luna. Suma respectiva apare ceva mai tarziu si cuprinde si deplasari la diverse turnee. Cu siguranta ca parintii Simonei au facut sacrificii mari, poate chiar mai mult de 500000 de euro (n-am de unde sa stiu un caz particular), dar calculul facut in articol e simplist. Cu astfel de afirmatii Cosac feat.GSP "reusesc" sa "dezumfle" parintii oricarui copil talentat si potential campion. Ceea ce nu e in regula.
Nu era normal sa se mire ??? Toata lumea stie ce sacrificii si riscuri sunt in tenis ...daca ai bani ...poti juca ...dar fara succes clar ..nu castigi nimik...uite ca ea nu a avut bani si a reusit datorita ajutorului cuiva ...bravo Simona !!!
Articolul e exagerat ...pana la 18 ani Simona facea parte la juniori dintr-un club sportiv ...la fel ca multe alte jucatoare ...jucand numai pe plan intern ...cantonamente ...bla bla bla organizate de FR de Tenis...ABIA dupa accea familia i-a cautat un sponsor ...Gheorghe Hagi s.a oferit sa o sponsorizeze 2 ani si ceva ...timp in care a acumulat puncte si a putut participa la turnee dotate cu premii mai consistente ..dupa care si-a luat zborul in lumea mare a tenisului...problema e ca sponsorizarea a fost data DUPA consultul Virginiei Ruzici...fiind justificata prin castigarea mai multor turnee mici dar slab premiate....Felicitari Simona ...felicitari Hagi!!!
Intelegeti acum de ce Murray se mira ca Simona Halep vine din Romania?
eu bu cred ca statul roman a oferit ceva. absolut nimic
Statul roman cu cat a contribuit? Ahhh, cu "nada"?
Mai ieftin este Rusinea Romaniei Insolventii EuroPa.
Sau altfel zis, nu are rost sa va duceti copiii la tenis. Asemenea sume sunt greu de suportat de o familie din Germania, de exemplu, dar ce sa mai zicem de una din Romania?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.