SPORTURI  »  TENIS  »  IAȘI

FOTO Ghinion teribil pentru Buzărnescu » Ce s-a întâmplat la scorul de 6-1, 5-3, când se pregătea să servească pentru calificarea în optimi la BCR Iași Open

Mihaela Buzărnescu (34 de ani, 133 WTA) s-a accidentat în momentul în care servea pentru victorie în meciul cu Cristina Dinu (29 de ani, 313 WTA), din primul tur al turneului Challenger de la Iași, la scorul de 6-1, 5-3. / FOTO: Captură @Digi Sport 1

Articol de GSP - Publicat marti, 02 august 2022 17:19 / Actualizat marti, 02 august 2022 18:27

Mihaela Buzărnescu a avut un ghinion teribil la debutul pe tabloul principal al competiției BCR Iași Open, una din categoria WTA 125, cu premii în valoare de 125.000 de dolari.

Simona Halep, criză de nervi la Washington » Și-a nimicit racheta
WTA WASHINGTON

Mihaela Buzărnescu, accidentare la BCR Iași Open

În ciuda unei frecvențe slabe a primului serviciu, doar 47%, Buzărnescu a dominat disputa cu Dinu. Primul set nu a avut istoric, scor 6-1. Al doilea a fost ceva mai echilibrat, dar după 50 de minute, Miki a ajuns să servească pentru calificarea în optimile de finală.

Jucătoarea în vârstă de 34 de ani a suferit o entorsă la glezna stângă și nu a putut continua, fiind purtată pe brațe către vestiare.

Ghinion teribil pentru Mihaela Buzărnescu! Jucătoarea noastră s-a acidentat la glezna piciorului stâng în setul 2 al meciului din primul tur cu Cristina Dinu și a fost nevoită să se retragă. Scorul îi era favorabil Mihaelei, care conducea cu 6-1, 5-3. Îi dorim multă sănătate Mihaelei și recuperare cât mai rapidă. După retragerea Mihaelei Buzărnescu, Cristina Dinu s-a calificat în turul 2
- Comunicatul organizatorilor de la Iași

VIDEO Mihaela Buzărnescu: „Tenismenii nu au altă sursă de venit”

Simona Halep dezvăluie în premieră: „Cahill m-a părăsit pe mine” + Ce spune despre Patrick Mouratoglou: „Totul ține acum de el”

Simona Halep - Cristina Bucșa 6-3, 7-5 » Calificare cu emoții și cu nervi în turul 2 la Washington