Comentarii (35)
adi_stelistul
adi_stelistul  •  23 Mai 2016, 18:45
Postat de catalynn pe 23 Mai 2016, 18:38

A fost odata, de atunci Simona are alt antrenor si se vede. In plus dioptriile precum si varsta adversarei au crescut in timp ce Simonica este in varf de forma, varsta ideala pt tenisul feminin. Accidente se pot intampla, insa putin probabil.

Trebuie sa fim circumspecti. Si nu noi cat Simona. Saptamana trecuta Lucic-Baroni a facut un turneu bun la Strasbourg, chiar daca a pierdut clar finala cu Garcia, azi a invins-o clar pe Hantuchova. Eu zic ca Simona e favorita, dar se joaca. Si se mai joaca si meciul din turul 2, indiferent daca va fi Diyas sau Witthoeft. Diyas se apropiase anul trecut de top 30. In mod normal n-ar trebui sa fie probleme, dar Simona a facut unele surprize tare neplacute in ultima vreme.

adi_stelistul  •  23 Mai 2016, 18:39
Postat de adi_stelistul pe 23 Mai 2016, 18:35

Cel mai scurt meci de pana acum al turneului: 45 de minute.

Doar cu 13 minute mai lung decat cel mai scurt meci din istoria turneului, jucat chiar intr-o finala: Graf - Zvereva 6-0, 6-0 in 1988. Fac un mic pariu aici, anume ca victoria Simonei va ramane cea mai rapida in aceasta editie.

catalynn
catalynn  •  23 Mai 2016, 18:38
Postat de mihai231 pe 23 Mai 2016, 18:25

Catalyine..ai mai spus tu......si nu s-a adeverit---as vrea sa fie asa...dar se pare ca are o problema cu >Baroni asta....de fiecare data a invins-o fara drept de apel, din pacate....

pekeler
pekeler  •  23 Mai 2016, 18:35

A castigat lejer,demoland-o pe nipona ! Bravo Simona !!!

adi_stelistul  •  23 Mai 2016, 18:35

adi_stelistul  •  23 Mai 2016, 18:34

Victorie fara istoric pentru Simona.

catalynn
catalynn  •  23 Mai 2016, 18:32

Daca trebuia sa fac o pauza de mers la baie intre seturi riscam sa pierd setul secund! Desigur adversara era din categoria Dulgheru, Tig sau Mitu (chiar si Carstea insa ei ii acrod circumsante atenuante considerand accidentarea la umar si faptul ca odata era top 25) insa maniera in care a castigat meciul a fost impresionanta, bravo si bafta in continuare!

mihai231
mihai231  •  23 Mai 2016, 18:25
Postat de catalynn pe 23 Mai 2016, 18:02

Stai linistit, o descalta Simonica de data asta!

catalynn
catalynn  •  23 Mai 2016, 18:02
Postat de adi_stelistul pe 23 Mai 2016, 17:41

Lucic-Baroni a terminat-o pe Hantuchova in mai putin de o ora. Asta e un semnal de alarma pentru Simona. Alexandra a inceput foarte prost meciul ei.

adi_stelistul  •  23 Mai 2016, 17:41