Trandafir
Trandafir  •  06 Aprilie 2024, 10:19

Toate tenismenele noastre au fost invinse la toate competitiille. Insa au avut cateva victorii si au avansat mult in clasamentul WTA. Astfel vor fi admise la turnee importante WTA 1000K si GS 2000 p. Vor putea castiga puncte si bani. Le urez mult succes. Romania are in prezent 3 jucatoare in top 100 si 8 in top 200. La barbati situatia este dezastroasa, cu greu ii gaseste sub top 300. Pierd pana si la competitii minore ITF 15 K !!!! TOT FETELE !!

zorrozabal
zorrozabal  •  06 Aprilie 2024, 09:22

Avea un set și servea la 2-2 in setul al doilea!Când a ratat o minge la 30-30 și s-a facut 40-30 pentru adversarta am știut ca va pierde meciul!Nu mai servea tare,nu mai avea forța!Pacat,ca ambiție are!Daca va remedia cumva problema forței-prin dozarea efortului,prin lovituri mai liftate și nu numai in forța-poate urca mult in clasament,mai ales ca WTA-ul arata jalnic!