SPORTURI  »  TENIS  »  KREMLIN CUP

Monica Niculescu a fost eliminată în turul 2 al turneului de la Moscova

Monica Niculescu

Articol de GSP - Publicat joi, 22 octombrie 2009 00:00

Tenismena română Monica Niculescu a fost învinsă, joi, de italianca Francesa Schiavone, scor 6-2, 7-5, într-un meci din turul 2 al turneului de la Moscova, informează site-ul oficial al competiţiei.

Pentru prezenţa în turul secund, românca va încasa un cec în valoare de 12.786 de dolari şi 60 de puncte WTA.

În primul tur, Niculescu a întâlnit-o pe Sorana Cârstea care a fost nevoită să abandoneze din cauza unei accidentări.

Sursa: NewsIn