SPORTURI  »  TENIS  »  ATP MADRID

Novak Djokovic a fost fluierat la Madrid! Cum a reacționat sârbul

Novak Djokovic

Articol de GSP - Publicat joi, 09 mai 2019 17:34

Novak Djokovic, 31 de ani, liderul mondial din ATP, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Mutua Madrid Open după ce l-a învins pe francezul Jeremy Chardy, locul 47 ATP, scor 6-3 7-6, la capătul unui meci care a durat o oră și 26 de minute.

În timpul meciului Djokovic a fost fluierat de spectatori după ce a salvat o minge de set împotriva francezului Chardy.

Sârbul nu a părut deranjat de acest lucru, le-a oferit acestora în schimb un zâmbet. Totul s-a petrecut la sfârșitul setului doi al partidei, după cum a informat un jurnalist britanic pe Twitter.

În sferturi, sârbul îl va întâlni pe favoritul numărul 9 al turneului, croatul Marin Cilic.

Anul trecut la Madrid, Djokovic a fost eliminat în turul secund de britanicul Kyle Edmund, scor 3-6, 6-2, 3-6.

de Răzvan Cîrceag

vezi și:

Simona Halep se gândește deja la următorul meci, dar are o problemă: „În continuare iau antibiotice”