SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIOANELOR

Prima reacţie a Simonei Halep după a şasea înfrîngere în faţa Mariei Șarapova: "Nu vreau să fac calcule. Dacă voi fi în semifinale este foarte bine, dacă nu, nu"

Articol de GSP - Publicat marti, 27 octombrie 2015 18:17

Simona Halep, locul 2 WTA, a vorbit despre înfrîngerea suferită în faţa Mariei Şarapova, 4-6, 4-6, în grupele Turneului Campioanelor.

"Nu vreau să fac calcule. Mai am încă un meci. Dacă voi fi în semifinale este foarte bine. Dacă nu, este la fel de bine. Aştept vacanţa, aşa că nu contează. Dar evident că mi-aş dori să ajung în semifinale.

Dar mai întîi trebuie să mă gîndesc la meciul cu Radwanska, va fi foarte greu. Astăzi, Maria Şarapova s-a mişcat foarte bine şi a dat nişte lovituri incredibile. Nu a ratat. Cred că a avut o zi foarte bună şi a dat totul. A meritat să cîştige şi o felicit", a declarat Simona Halep.

Halep a spus că vrea să ia doar lucrurile pozitive din meciul cu Şarapova: "Am încercat să vin mai aproape de fileu şi să fiu mai agresivă, dar ea a jucat foarte bine. Pot spune că nu m-a lăsat să-mi fac jocul. Am făcut unele greşeli. Am comis două în primul set, la 5-4. Dar nu trebuie să găsesc scuze. Vreau să iau lucrurile pozitive din acest meci, să lucrez la ele şi să fiu mai bună data viitoare cînd voi juca împotriva ei".

Citește și:
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Microbuzul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
Campionate
Microbuzul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (23)
grande.balaci
grande.balaci  •  28 Octombrie 2015, 08:19

Acest gen de atitudine fata de un concurs, nu-i va aduce nimic!Nu o sa castige niciodata un Grand slam,datorita acestui tip de caracter....cine isi doreste putin ,de putin o sa aiba parte!!!

992062307482219
Constantin Dima  •  28 Octombrie 2015, 02:14
Postat de Mihai Gabor pe 27 Octombrie 2015, 21:43

"Tot timpul"? Dar ce victorii notabile are Halep in ultimul timp, in afara de cea in fata lui Pennetta? Mai degraba infrangeri rusinoase... cum a fost si cea in fata lui Konta dupa ce a avut 5-1 in decisiv!

Pot spune ca esti un *** care scrii ca sa te bagi si tu ca musca-n lapte.Nu iti place cum joaca SIMONA e foatre simplu idiotule ...schimbi canalul.NU poate scoate capul un roman in lume ca hop si voi *** cu bata sa-i dati in cap.Si ne mai miram ca nu suntem respectati de altii.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

procuror74
procuror74  •  27 Octombrie 2015, 22:40

Pur si simplu "bleah"... Mai ai de batut mingea la perete pana sa fii o jucatoare respectata!!!

Vezi toate comentariile (23)
Comentează