Alte știri din fotbal
„Gata, nu mă mai întrebați asta” » Gigi Becali a surprins și a făcut anunțul în direct: „Așa a fost și la Edi Iordănescu”
0
Rapid a confirmat în premieră interesul pentru antrenor: „Ni-l dorim, o să luăm legătura cu impresarul”
1
Daniel Pancu și-a anunțat cu jumătate de gură plecarea de la CFR Cluj: „Nu ascund lucrul acesta”
0
Ce a făcut Elias Charalambous după a refuzat-o pe FCSB: „Am ridicat nivelul în ultimii ani”
0
Știri din fotbal internațional
Înainte de Mondial, Norvegia a aprobat legea de care mulți cetățeni nici nu voiau să audă
0
Norvegia și-a anunțat lotul pentru Campionatul Mondial » Odegaard și Haaland, nelipsiți din echipă + Mai multe absențe notabile
0
Pedro, mesaj emoționant la despărțirea de Lazio: „Priveam în sus și admiram cu mândrie”
0
Înainte de finala Champions League, Luis Enrique a numit „cel mai bun antrenor din toate timpurile”: „Într-o zi o să facă și asta”
0
Lifestyle
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
3
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
11
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
1
Marea Britanie ia o decizie fără precedent privind sancțiunile Rusiei, ...
Libertatea
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Reprezentanții firmei care a făcut revizia susțin că liftul din Palatul CFR ...
Libertatea
Ideea e ca indiferent de ce consuma acesti sportivi sau nu, Nadal efectiv a fost un mic supraom dpdv fizic. Nu stiu daca dopajul te duce la un asemenea nivel, mai ales ca el si trecut bine de 30 ani se misca mai bine ca multi tineri din circuit. Dupa mine, dopajul nu explica ce poate el sa faca dpdv fizic, iar asta mai ales tinand cont ca daca intr-adevar se foloseste dopajul mult mai des in sport decat credem noi, cu siguranta si ceilalti jucatori apeleaza la el. Si totusi, se fac diferente, deci cred ca tine mai mult de structura sa genetica si de modul de pregatire. De fentat cu siguranta se fenteaza, dopajul clasic la ora actuala se face prin diagnostice, sportivii isi cauta efectiv orice motiv pentru scutiri in ce priveste anumite substante. Majoritatea au diagnostice cronice, teoretic nimic deosebit fata de oamenii obisnuiti care insa nu se verifica atat de des si raman nediagnosticati. Practic o mare parte din sportiv se dopeaza legal, astfel avem sportivi reumatici cum e Wozniacki, cu patologii dermatologice cum e Venus Williams, cu boala celiaca cum e Djokovic... Majoritatea au ceva pentru care exista niste exceptii in ceea ce priveste anumite substante.
Rafalito îl cunoaște „personal” pe Sinnerito, atunci ne-am liniștit, nici vorbă de dopaj, de vină a fost acarul Păun maseur...mai știu io unu care era dat dispărut prin munți, cică se antrena, cînd erau controale antidoping inopinate, nu dau nume, persoană importantă
Deși îl respect pe Nadal pentru cariera și atitudinea frumoasă de sportiv și om pe care a arătat-o public aproape un sfert de veac, nu pot să uit că în anii 1999-2000 el și Serena Williams arătau la vârste foarte tinere ca niște musculaci îndopați cu testosteron. Iar rezistența lui supraumană ani la rând pare să confirme că ceva nu a fost în regulă cu dieta lui (lucru analizat statistic și reliefat clar de L'Equipe acum ceva anișori, când s-a enervat pe acest subiect la turneul de la Madrid). Cu stimă
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.