SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS 2018

ROLAND GARROS // La ce oră va începe miercuri meciul Simonei din "sferturile" Roland Garros » Avantaj Kerber?

Articol de GSP - Publicat marti, 05 iunie 2018 17:53

Simona Halep, locul 1 WTA, și Angelique Kerber, locul 12 WTA, vor juca miercuri în sferturile turneului de la Roland Garros.

Meciul Simona Halep - Angelique Kerber se joacă de la ora 15:00, pe al doilea teren, "Suzanne Lenglen". Partida va fi prima a zilei pe acest teren și va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe Eurosport.

Până acum, Halep și Kerber s-a întâlnit de 8 ori, fiecare câștigând câte 4 meciuri. Ultimul meci a avut loc în semifinale la Australian Open, când Simona a câștigat dramatic.

Câștigătoarea acestui meci va juca în semifinale împotriva învigătoarei partidei Maria Sharapova - Garbine Muguruza.

Avantaj Kerber?

Angelique Kerber ar putea avea un avantaj înainte de meciul din sferturi. Acesta va fi primul meci pe care Simona Halep îl va juca pe "Suzanne Lenglen". Kerber a mai disputat un meci pe acest teren, cel din optimi, cu franțuzoaica Caroline Garcia, 6-2, 6-3.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”