Comentarii (14)
doardinamo1948
doardinamo1948  •  02 Octombrie 2020, 01:46

Îmi aduc aminte de meciuri in care Sampras lua o pauza mică de vomitat și apoi se clatea un pic și înapoi la meci. In curând o sa avem pauze de manichiura și la bărbați și la femei sau de terapie după pierderea fiecărui set. Ferească sfântul sa cada vreunul sau vreuna in depresie între seturi.

847153178690789
Ticu Troya  •  01 Octombrie 2020, 13:09
Postat de firaldo pe 01 Octombrie 2020, 09:36

Deci asta însemna celebra expresie italiana "vaffanculo" ...du-te dracului.Interesant.

Acuma cum ai fi vrut să traduca , pe bune !?

reteleanu
reteleanu  •  01 Octombrie 2020, 12:15

olandeza nu e la prima porcarie d-asta. este de o nesimtire si ipocrizie incredibila. bine, nici italianca nu trebuia sa faca circul ala...

204774480331089
Catalin Ioan  •  01 Octombrie 2020, 11:36

Este posibil sa ai si crampe in timpul unui meci, insa Kiki are niste antecedente ce frizeaza actoria, iar acestea o fac mai putin credibila. Oricum, este trist sa vezi asemenea scene intr-un sport in care fair play-ul ar trebui sa primeze.

firaldo
firaldo  •  01 Octombrie 2020, 09:36

catalin.palcu
catalin.palcu  •  01 Octombrie 2020, 02:13
Postat de Mihaela Elena Pacurar pe 30 Septembrie 2020, 21:17

Ba da eu sunt jucătoare de tenis si știu cât de greu este cu crampele musculare. Am pățit într-o finală eu și nu am mai putut să mă mișc. Eu am continoat ca si ea dar noi am jucat in jur de 4 :30 7-6'12-11', 6-7'4-6',7-6'10-8' să ști că unele jucătoare reacționează mult mai urât la crampele musculare, eu am inceput să plâng după conferiță pentru că aveam după meci de dublu mixt iar eu abia mă mișcam. Iam spus la antrenor iar el a chwmat medicul si staful '' miau dat niște pastile un masaj si mulă odihnă iti trec crampele după vro 15 minute,,

ne spuneti si noua ce finale ati jucat ? ca banuiesc ca la un turneu semnificativ daca ati avut conferinta de presa, doctori, staff samd. acum lasand gluma, ma indoiesc ca la copii si juniori sau la competitii pe municipiu/judet aveti conferinte de presa.

catalin.palcu  •  30 Septembrie 2020, 22:56
Postat de iulihenry14 pe 30 Septembrie 2020, 19:02

Sara Errani acest anti talent al tenisului. Jucatoarea al carui stil e "da-o inapoi 3 ore pana oboseste adversara". Jucatoarea care atunci cand a fost gasita dopata a zis ca a scapat maica-sa nu stiu ce pastile in mancare si deaia s-a dopat. Jucatorea care a reusit performanta de a pierde 25 de pct consecutive (golden set) vs Shvedova. Bre nea Sara daca erai jucatoare buna si talentata castigai meciu singura ca vorba aia ai facut peste 10 breakuri in meci...da nu esti. Ca tu nu joci tenis, tu dai mingea inapoi si te rogi sa se enerveze adversaru. Si fara pastilutele magice nu poti sa mai tii ritmul nici macar asa.

Daca e asa usor sa returnezi tot la tenis, ar face-o toti, nu? Fiecare e liber sa isi aleaga stilul care i se potriveste. Cum si tu esti liber sa schimbi programul cand joaca Errani

2404670779813084
Mihaela Elena Pacurar  •  30 Septembrie 2020, 21:17
Postat de red77 pe 30 Septembrie 2020, 18:25

Sa te vaiti un set aproape întreg de crampe în tot corpul dar sa l termini și sa și câștigi e aproape imposibil. Jucătoarele sunt când cealaltă nu are nici pe dracu. Daca acuza crampe asa cum se văita nu termina ea meciul cu Sara care parca n are plămâni. Asta i circ ieftin și din păcate tenisul a luat o de ceva vreme pe cai greșite

109002363848705
Mumu Iepsd  •  30 Septembrie 2020, 19:08

Cine a facut traducerea? Irina Margareta Nistor? Iarasi lasati copii de 16-17 ani sa scrie articole? Nici macar nu ati avut curajul sa semnati articolul! ***"Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 septembrie 2020, 16:28 "**