Postat de badeadorian pe 24 Iulie 2019, 20:52

Ce aveti cu Serena ? Ea vrea sa piarda cu 3-0 nu cu 2-0 !!!!

3-0 inclusiv 3 bagels

Giorgio Rizzo  •  24 Iulie 2019, 20:56
Postat de Szasz Andrei pe 24 Iulie 2019, 20:34

As vrea s-o vad pe Serena pe la 40 de ani jucand meciuri de 5 seturi, de exemplu o finala de G.S. cu o tanara de 20-25 de ani, cred ca isi da duhul in setul 3 deja la 37 de ani !

Dream on! )))))))

badeadorian
badeadorian  •  24 Iulie 2019, 20:52

Giorgio Rizzo  •  24 Iulie 2019, 20:44

tipsy, cred ca ar fi mai bine sa recitesti articolul. Cat despre SW - Nu cred ca daca ar fi sfatuita profesional sa se uite in oglinda, ar realiza cat de mult bate campii. In meciuri cu jucatoare din top 10, nu mai este capabila fizic sa duca un set, dar emite pretentii la 5 seturi. Un exemplu clar este Venus, acum pe locul 51, cu un an mai mare ca sora-sa, fara copil, fara bagajul lipidic al Serenei . Muratoglu .... scoate nu de putine ori perle lunatice, se pare ca-s din ce in ce mai frecvente.

danut1971
danut1971  •  24 Iulie 2019, 20:42

si de ce nu a cerut serena buldozerul ca meciurile feminine sa se joace in cinci seturi cand ea era numarul unu inainte sa nasca?asa ca gura mica serena si haterilor contestatari ai simonei!serena mai bine s-ar retrage

10154976492293690
Szasz Andrei  •  24 Iulie 2019, 20:34

tipsy
tipsy  •  24 Iulie 2019, 20:25

Are PR de top serena. Ca sa se taie unul din argumentele impotriva premiilor egale se vorbeste sa se joace 2 din 3 si la baieti, nici vorba de 3 din 5 la fete

terezza
terezza  •  24 Iulie 2019, 20:09

Fetele sunt pregătite? Mai degrabă sunt sleite după trei seturi. Dacă se vrea egalitate, atunci să joace băieții după același sistem, de 2-3 seturi. Momentan mi se pare nedrept ca un jucător care a pierdut primele două seturi, mai ales clar, să primească șansa de a câștiga meciul. Unde mai pui că e obositor și pentru spectatori un meci fără sfârșit. E doar sport, nu e război! WTF?

Szasz Andrei  •  24 Iulie 2019, 19:34

Nu inteleg de ce vrea Patrick eliminarea hawk-eye, doar e absolut fair-play si echitabil pt. ambii jucatori. Arbitrajul video e cea mai mare binecuvantare din lumea sportului pt. a se elimina erorile umane si a se castiga meciurile cinstit. Celelalte modificari ar putea fi acceptate spre beneficiul jucatorilor.