Comentarii (39)
rivaldinho
rivaldinho  •  25 Iulie 2019, 00:01
Postat de Szasz Andrei pe 24 Iulie 2019, 19:34

Nu inteleg de ce vrea Patrick eliminarea hawk-eye, doar e absolut fair-play si echitabil pt. ambii jucatori. Arbitrajul video e cea mai mare binecuvantare din lumea sportului pt. a se elimina erorile umane si a se castiga meciurile cinstit. Celelalte modificari ar putea fi acceptate spre beneficiul jucatorilor.

E un antrenor supraevaluat si fara nume mare in afara Serenei. Se lauda ca l-a antrenat pe Dimitrov, fix 2 luni. Am inteles ca domnul e cu divorturile si faima dupa "nume". Deci chiar nu prea conteaza ce vrea turcaletul din Franta.

350788608967009
Bogdan Laurentiu  •  25 Iulie 2019, 06:06

Daca Serena vrea 5 seturi , e libera sa joace in turneele ATP , unde e mai potrivita ....

rapidist57
rapidist57  •  25 Iulie 2019, 01:31

Are dreptate dar cu o conditie, GREUTATEA MAXIMA pentru jucatoare sa fie de maxim 65Kg.

vladutz13
vladutz13  •  25 Iulie 2019, 00:19

Pai da, meciurile ei sunt scurte, schimburi scurte de mingi, ori castiga rapid, ori pierde rapid, ii convine.... dar exista meciuri la feminin cu schimburi foarte lungi, este bine asa cum este

blahblahblah111
blahblahblah111  •  24 Iulie 2019, 22:10

Da...ca sa murim de plictiseala intr-un set 5 in care nu mai pot sta in picioare jucatoarele. Abia stau 3 seturi unele jucatoare. Disparitia hawk-eye? De ce ? :))))))

terezza
terezza  •  24 Iulie 2019, 20:09

Fetele sunt pregătite? Mai degrabă sunt sleite după trei seturi. Dacă se vrea egalitate, atunci să joace băieții după același sistem, de 2-3 seturi. Momentan mi se pare nedrept ca un jucător care a pierdut primele două seturi, mai ales clar, să primească șansa de a câștiga meciul. Unde mai pui că e obositor și pentru spectatori un meci fără sfârșit. E doar sport, nu e război! WTF?

rivaldinho
rivaldinho  •  24 Iulie 2019, 23:58

Serena abia face 2 seturi de acelasi nivel, si alea in meciurile de 3 poate, si vrea 5 seturi! =))) Agugu!

511587279596788
Dani-El EL  •  24 Iulie 2019, 22:58

Eventual daca fac limita seturile de 4 game-uri in loc de 6 ... Sa-i spuna cineva ca nu toti iau steroizi ca cele din familia Williams ...

cpt.ahab
cpt.ahab  •  24 Iulie 2019, 22:33
Postat de blahblahblah111 pe 24 Iulie 2019, 22:10

Vrea whale-eye!

10153314739054939
Cosmin Bajescu  •  24 Iulie 2019, 21:04

Corect. Hawk-eye este un lucru foarte bun. Nici macar nu se poate spune ca fragmenteaza jocul. Pauzele pe care sharapova si le lua intre seruri durau mult mai mult decat toate verificarile facute cu hawk-eye