Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
nu mai dati reply postacilor platiti pentru a intretine scandal. e clar ca oamenii astia au un sinur scop pe aceste articole. si daca prin absurd nu ar fi asa, atunci sunt atat de dusi cu pluta incat nu mai are nimeni nici o sansa sa-i aduca la normalitate. e o vorba: cu nebunul si cu prostul nu-ti pui mintea.
Adica voi astia 2-3 pretindeti sa ne faceti pe toti sa o simpatizam pe halepa? Nu e ok sa o antipatizam pentru ca voi nu vreti asta?
Banii pusi pe Tomljanovic sunt mai siguri decat aia din Banca Elvetiei. Troll-i sunt cei cativa indivizi, probabil atarnatori ai lui halepa, care vad in tot ce face ceva sublim. Daca nu sunt platiti pentru asta, sunt niste imbbecili si niste pappagali, care fac gratis. Probabil propria lipsa de importanta ei cred ca o atenueaza prin asociere cu cineva de succes (da, halepa are succes in tenis, practicand un antijoc urat, fara talent, fara sclipire). Sufera atat de tare de complexe incat pretind sa reduca toata tara si pe noi toti la o singura persoana, o machidoanca care denumeste arena de tenis deschisa ca fiind o incapere...
Like! Omul asta, daca nu e troll, e putin defect de la natura. Oricine poate avea obiectii cu privire la jocul Simonei, pentru ca nu e perfect; insa sa-i negi meritele si performantele cu atata ura, inseamna altceva. Simona Halep e neintrerupt in top 10 de peste 4 ani, de aproape 1 an este numarul 1 mondial, are un titlu de GS castigat si alte 3 finale; numele ei este cunoscut de toti americanii, australienii si europenii din lume; are 30 de mil de dolari castigati in 4 ani, are 32 de finale WTA dintre care 18 castigate! Daca toate astea inseamna "conjunctura", ar trebui sa schimbam sensul acestui cuvant. In fine, trista viata traieste individul asta si cei ca el...
Mai mult ca sigur ai jucat la pariuri si ti-ai pus toata alocatia sociala pe infrangerea Simonei la 0-3 in setul decisiv. Acum, ca se reia de la 4-3 si 30-15 pentru Simona, te cred ca esti disperat. Te rog sa ma crezi, satisfactia mea ar fi inzecita daca, pe langa victoria Simonei, o sa stiu ca ti-ai pierdut ultimii bani! Data viitoare te sfatuiesc sa pariezi tot asa, dar sa-ti pui gaj casa si nevasta (daca le ai) :)
Ca inghesuie cat de multe turnee poate in SUA e pentru sponsori, nu e nici o tactica cu nici un fel de staff, inclusiv batranelul siropos. Acolo ar vrea ea sa castige cat mai multe meciuri, acolo o vad sponsorii, acolo se afiseaza cu Nike, cel mai mare platitor etc. De aici incrancenarea si alergarea dupa fiecare minge. Zic insa ca Tomljanovic ii pune capac azi la planurile astea ale ei.
Nici sportul american nu se reduce la Serene Williams, insa nimeni in masa larga a populatiei din SUA sau din lume nu cunoaste cum se numeste recordemul mondial la saritura in lungime. Despre asta vorbim! La ora actuala, in sport si nu numai, Romania e cunoscuta in lume prin Simona Halep, deci fara ea sportul romanesc s-ar fi scaldat in anomiatul publicului. Au existat in istorie doar 3 sportivi romani care erau cunoscuti in masa la nivel mondial: Ilie Nastase, Nadia Comaneci si Gheorghe Hagi. Acum il avem pe al 4-lea: Simona Halep. Ieri noaptea, cand a intrat pe ternul central de la Cincinnati, crainicul arenei a anuntat-o de s-a auzit pe toate arenele adiacente (transmisia tv era pe un alt teren in direct in momentul ala, insa s-a auzit clar si impresionat): "Ladies and gentlemen, now, the world number one in WTA circuit, SIMONA HALEP, from Romania!!!"
Cred ca "troll" e termenul corect...
Am spus-o si mai devreme, nu e prima data cand Simona "tine" aceste doua turnee in saptamani consecutive, cu parcursuri lungi. A facut-o si anul trecut si in 2015. Ma gandesc ca staff-ul ei stie sa ia deciziile cele mai bune. Nu cred insa ca un nou parcurs lung in Ohio mai poate lasa loc unei prezente la New Haven. Sper ca de asta vor fi constienti si Simona si cei din jurul ei.
@adi_stelistul....imi esti tot mai simpatic. Incepi sa pricepi. Dureaza ceva timp, dar incet incet te misti in directia potrivita.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.