Comentarii (42)
353516264855849
Adrian Mihalache  •  25 Aprilie 2015, 23:07

Pacat de munca din setul al doilea !!!!!! Data viitoare sa chemi antrenorul pe care il ai!!!!!!!!!! Cred ca este un element pozitiv in evolutia ta!!!!!!!!!! FOLOSESTE-L ATUNCI CAND ESTI IN DIFICULTATE, VA AVEA MEREU UN SFAT FOARTE BUN CE TE VA AJUTA SA CASTIGI!!!!!!!!!Aceasta este parerea mea avand in vedere meciurile din acest an!!!!!!!!!! SUCCES IN CONTINUARE SI UN SERVICIU MAI PUTERNIC SI MAI PRECIS!!!!!!

msr_ms
msr_ms  •  25 Aprilie 2015, 20:54
Postat de lenan pe 25 Aprilie 2015, 20:41

ala nu-i noroc. si simona a scos din situatii limita. simona a gresit mult prea mult, ca sa fi putut pretinde victoria. plus ca primul serviciu a fost, pe alocuri, catastrofal. important e sa fie in crestere, tinta e rg!

hai sa fim seriosi,cate a scos halep la limita si mai ales cate alergand de colo-colo i-au intrat la limita si cate I-AU INTRAT DANEZEI NUMAI IN ACEST MECI.10 ani de-acum incolo nu mai face dpdv al norocului wozniacki un astfel de meci.ca a gresit mingi copilaresti halep sunt de acord,insa cam 90 si ceva % din mingi in care tu alergi sa le returnezi cu disperare sa iti mai si intre pe linie sau la limita,mai ales in primul set,asta e prea de tot.aici nu mai e vorba de stiinta jocului sau cine stie ce valoare,a fost noroc exagerat.sunt convins ca la norocul pe care l-a avut in primul set daneza cu acele mingi date pe linie din alergare(incercand doar sa returneze)nici 2 serena daca erau atunci pe teren nu castigau.

msr_ms
msr_ms  •  25 Aprilie 2015, 20:22
Postat de bogdzsch pe 25 Aprilie 2015, 20:17

Diferenta s-a facut la mingile trimise in fileu.Cred ca Wozniacki nu a trimis in tot meciul mai mult de 7-8 mingi in fileu pe cand Simona de trei ori mai mult.Are dreptate simona,Caroline a facut un meci incredibil,poate unul din cele mai bune in cariera,practic a scos aproape tot.Cand ai un zid viu in fata te descumpaneste.

si mai completeaza si cat noroc a avut daneza cand mingile pe care le returna la disperare,fiind alergata din stanga in dreapta de i-au iesit ochii din cap vorba aceea,cadeau pe linie sau foarte aproape de limita.asta mai ales in primul set,unde daca erau 2 serena contra ei la cat noroc a avut tot pierdeau acel set.

bogdzsch
bogdzsch  •  25 Aprilie 2015, 20:17

daccian
daccian  •  25 Aprilie 2015, 20:00

E foarte bun Ionita. De cate ori a intervenit, Simona a castigat urmatoarele ghemuri. Doar ca acum Simona nu l-a chemat niciodata, in timp ce Caroline era tot timpul cu tac-su langa ea. Pana la urma e antrenorul care a castigat cu eleva lui cele mai multe meciuri din anul asta, dintre toate jucatoarele din circuit.

976569435687052
Budica Stancu  •  26 Aprilie 2015, 20:46

Simona,te rog sa introduci in stilul tau de joc ,lovitura de stop cind adversara era in fundul terenului ,n-ai pus un stop , pe cata vreme ea, asta a facut si, te-a invins.Nu-i nimic , asa este, ai jucat foarte bine ,dar nu variat.Te rog sa fii increzatoare ca va fi mai bine incercand stopul cand e cazul. Mult succes!

Budica Stancu  •  26 Aprilie 2015, 20:39

teniss
teniss  •  26 Aprilie 2015, 11:20

"Wosniacki a fost uimitoare" datorita greselilor nefortate fara numar ale Simonei ! La acest nivel pe mana si racheta ta ai pierdut ! Sincer n-am vazut-o pe Halep ca pestele in apa pe suprafata ei favorita ! Speram la Madrid unde Tiriac sa -i dea niste sfaturi ! Macar el daca nu altcineva ! Tare remarca Simonei : o sa vorbesc cu antrenorul meu ! Cred ca mai de graba o sa-i trimiti un s.m.s. !

minu_nat
minu_nat  •  26 Aprilie 2015, 09:46

Uneori o înfrîngere valorează mai mult decît o victorie!...Înfrîngere venită la momentul oportun,îi arată Simonei unde se află după acest prim turneu pe zgură şi ce mai are de făcut în vederea turneelor pe aceeaşi suprafaţă ce urmează.Este f. important că Simona a avut numai meciuri grele cu adversare importante şi diferite ca stil de joc la acest turneu. Rămîn la părerea că Simona a pierdut acest joc nu Wozniaki la cîştigat!