SPORTURI  »  TENIS  »  WTA DUBAI

SIMONA HALEP CAMPIOANĂ LA DUBAI // Halep a mărturisit cum va sărbători victoria: „N-ar trebui să vă spun, dar o voi face. E rușinos din partea mea”

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 februarie 2020 20:42

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) a învins-o pe Elena Rybakina (20 de ani, 19 WTA), scor 3-6, 6-3, 7-6(5), în finala turneului de la Dubai și a ajuns la 20 de trofee obținute în carieră.

Artemon Apostu-Efremov (40 de ani), antrenorul care l-a înlocuit cu succes pe Darren Cahill la Dubai, a intervenit de trei ori în timpul finalei cu Rybakina, de fiecare dată providențial. Halep i-a mulțumit public după meci.

„M-a ajutat foarte mult. M-a calmat, mi-a spus exact ce trebuie să fac. Eu am fost puțin nervoasă în anumite momente, nu eram pozitivă, dar nimic exagerat, nimic rău. Era doar presiunea meciului. M-a sprijinit mult, e extrem de important în aceste momente grele”, a declarat Halep într-o conferință de presă.

+16 FOTO

Cum sărbătorește Simona Halep trofeul

„Nu ar trebui să vă spun, dar totuși o voi face. Mâine voi merge la Burj Al Arab. E rușinos pentru mine, dar nu am fost niciodată acolo. Voi merge să iau prânzul acolo. Abia aștept”, a mărturisit Simona.

Burj Al Arab este unul dintre cele mai luxoase hoteluri din lume, construit pe o insulă artificială la 280 de metri de plaja Jumeirah. Construcția măsoară 321 de metri și a fost inaugurată în decembrie 1999. Costul total a fost de 2 miliarde de dolari.

SIMONA HALEP CAMPIOANĂ LA DUBAI // Halep a mărturisit cum va sărbători victoria: „N-ar trebui să vă spun, dar o voi face. E rușinos din partea mea”

VIDEO // Antrenorul Sever Dron, încântat de performanța Simonei Halep

VIDEO // Ce a spus jurnalista GSP Luminița Paul despre victoria Simonei Halep la Dubai

Vezi și: 

SIMONA HALEP LA DUBAI // Ce înseamnă triumful din Emirate: câți bani a câștigat Simona după victoria senzațională

Citește și:
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Toate CALCULELE + Reporterii GSP transmit de la stadion
Europa League
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Toate CALCULELE + Reporterii GSP transmit de la stadion
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
Superliga
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
Boris Becker alimentează zvonurile despre o idilă: „Acea blondă este mereu acolo”
Tenis
Boris Becker alimentează zvonurile despre o idilă: „Acea blondă este mereu acolo”
Transferul dorit de Vlad Dragomir, după golul superb din Liga Campionilor: „Aș semna fără să stau pe gânduri”
Liga Campionilor
Transferul dorit de Vlad Dragomir, după golul superb din Liga Campionilor: „Aș semna fără să stau pe gânduri”
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Profit.ro
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (25)
974595099240315
Vasile Lascar  •  23 Februarie 2020, 02:53

SIMONA, fata Romaniei de aur cu diamante, prin populara sa modestie, nu s-a dat mare cum o fac multi sau putini romani care isi cheltuiesc averile de aiurea, dansa, scumpa de ea si-a permis sa mearga la tocatorul de bani Burj Al Arab asa de ciuda, de amaraciune, dupa efortul depus in jocul de tenis...trebuie inteles ca este super de inteligenta de a nu arunca banii castigati prin eforturi miraculoase...dar facut-o odata-n viata, spre rusinea ei ! Cine poate intelege, intelege...cine nu intelege este un NESTIITOR care face umbra pamantului degeaba, vorba trubadurului oltean !

dakesis
dakesis  •  22 Februarie 2020, 23:50

ce-o fi asa rusinos? e Burj Al Arab vreo capodopera a omenirii si nu stim noi? Vorbeste de parca nu ar fi fost la Luvru. Ar fi misto sa zica cum ca e rusinos ca nu a fost la Tate Modern atunci cand joaca Wimbledonul. Burj Al Arab a apogeul turismului pentru cocalarii din Romania, altfel nu e mare paguba ca nu vezi un simbol falic al unor frustrati care o au mai mica decat aia din vest.

bazinga
bazinga  •  22 Februarie 2020, 21:29

HUOOOOOOOOOOOOOOOO!

Vezi toate comentariile (25)
Comentează
Close