Comentarii (32)
zorrozabal
zorrozabal  •  12 August 2022, 12:02

Am vazut-o pe Corry Gauff și in meciul cu Rybakina și in meciul cu Șabalenka!Mai ales in primul set,scotea tot!Oricât de tare ar fi dat adversarele!Dar are sincope in setul doi-sincope vazute și la Bianca Andreescu,chiar când era in mare forma!Șansa Simonei ar fi ca Gauff sa se resimta dupa cele doua meciuri de peste 3 ore și sa aiba...„sincope”și mai multe!

adi_stelistul
adi_stelistul  •  12 August 2022, 09:31

Gauff e foarte tare, se agata de mingi, a devenit mai matura in joc. Insa, pe de alta parte, are mari probleme in gestionarea unor situatii. A avut cu Rybakina in tie-break in setul 2 trei mingi consecutive de meci la 6-3 - nota bene, primele 2 pe propriul serviciu. A pierdut setul. Cu Sabalenka a avut in setul 2 la 4-2 trei mingi consecutive de break care o duceau la un singur game de victorie pe propriul serviciu. Din momentul acela a pierdut 7 game-uri consecutive. A redresat corabia, cum se zice, dar si-a lungit mult meciurile. Asa ca Simona e mult mai odihnita acum. E drept, si cu 12 ani mai batrana. Vom vedea cum va fi. Din punctul de vedere al Simonei, ma bucur pentru setul 2 cu Teichmann. A fost prima data in turneul acesta cand Simona a fost pusa realmente in dificultate si s-a descurcat relativ bine (desi a ratat si ea niste oportunitati). Intr-un turneu e important sa ai si meciuri mai grele de care sa treci.