Comentarii (7)
dewolf
dewolf  •  16 Mai 2013, 18:07

Ha ... orele 18, 6-2 in setul 2 ... adica bye bye si VINCI ... Urmeaza Jankovici, dar oricum este superba seria asta de victorii. F E L I C I T A R I ! ! ! ! ! !

armion
armion  •  16 Mai 2013, 17:15

Ora 17. Simona a castigat cu 6-4 primul set cu Vinci.

pancone84
pancone84  •  16 Mai 2013, 11:14

Ok. A reusit sa invinga o jucatoare din top 4, ceea ce e un lucru foarte mare pentru o romanca, dar ar fi o alta premiera ca dupa un meci mare cu o jucatoare de top sa invinga o jucatoare mai slab cotata. Vinci are un stil care nu cred ca ii place Simonei, asa ca va fi un meci foarte greu. Poate scapa de inconstanta asta de care sufera grav romanii si merge in sferturi. Ar fi o performanta buna.

armion
armion  •  16 Mai 2013, 10:07

BRAVO S I M O N A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mihaitanase
mihaitanase  •  16 Mai 2013, 08:09

O SERIE EXCELENTA DE VICTORII,CREDCA DE LA NASTASE NA MAI FOST OSERIE ASA BUNA PENTRU TENISUL ROMANESC.BRAVOSI FELJCITARI!

tomagh
tomagh  •  16 Mai 2013, 06:52

Joacă meciurile care urmează, atent dar detașat, fără panică. Am observat că în momentele de încordare renunți ușor la luptă și începi să faci cadouri: nu e cazul, punctul care urmează, contează. Dacă mental, realizezi că poți te ascultă și corpul. Multă baftă, ia exemplul lui Errani, care era doar o bună jucătoare de dublu și acum e în primele 6 la simplu și prima la dublu alături de Vinci viitoarea ta adversară. Adună-te, că poți mai mult!