SPORTURI  »  TENIS  »  WTA ROMA

Simona Halep este de neoprit! A cîștigat fără emoții în fața americancei Venus Williams

Articol de GSP - Publicat joi, 14 mai 2015 09:30

Simona Halep s-a calificat în "sferturile" turneului de la Roma, după ce a trecut de Venus Williams, scor 6-2, 6-1

Halep a început foarte bine meciul și a făcut break la 2-1 pentru Venus, dar americanca a egalat imediat. După aceea, românca a cîștigat patru game-uri consecutive și s-a impus fără emoții în primul set.

Al doilea set a fost controlat de la început de Halep. Românca noastră a condus cu 4-0 și s-a calificat în runda următoare.

Aceasta a fost prima victorie a Simonei în fața americancei, după ce aceasta a cîștigat precedentele trei întîlniri.

În "sferturi" Simona Halep se va duela cu Alexandra Dulgheru, care a trecut de Ekaterina Makarova. Partida se va disputa mîine, de la ora 13:00, pe DolceSport și liveTEXT pe GSP.RO.

Vezi aici desfășurarea liveTEXT a meciului

6-1: Game, set și meci! Halep face break-ul și cîștigă meciul.
5-1:
Halep cîștigă din nou pe propriul serviciu și este la un game de cîștigarea meciului